Jaký si letos pořídíte vánoční stromeček?

03.08.2020

Možná si budete říkat, že na pořízení vánočního stromečku je ještě brzo. V obchodních řetězcích se však pomalu a jistě začínají objevovat tipy nejen na dárky, ale také na ozdoby. Proto byste si měli s časovým předstihem rozmyslet, zda budete chtít stromek umělý nebo živý. Nemá totiž příliš význam na poslední chvíli bláznit a shánět stromeček 23. prosince.

Proč pořídit umělé vánoční stromky?

Umělé vánoční stromky sice nejsou tak populární jako před několika lety, ovšem zájem o ně je stále velký. Jeho výběr byste rozhodně neměli podceňovat, neboť vám bude sloužit hezkých pár let. Navíc právě vánoční stromeček je symbolem Vánoc, podle čehož byste jej měli i vybírat. Nespornou výhodou oproti stromku živému je jeho trvanlivost. Hospodyňky pak ocení, že pod ním nebudou muset každý den uklízet opadané jehličí.

Proč pořídit vánoční umělý stromek
Proč pořídit vánoční umělý stromek

Z čeho je vánoční umělý stromek vyroben?

Vánoční umělý stromek je nejčastěji vyroben z PVC, které je nařezané na úzké proužky, takže dokáže vytvořit iluzi opravdového jehličí. Velkou výhodou tohoto materiálu je nízká pořizovací cena a velká hustota stromečku. Každý však na první pohled pozná, že nejde o stromek živý. Jehličí z PVC totiž velice rychle ztrácí pevnost, a tím i svůj požadovaný tvar.

Chcete realisticky vypadající umělý vánoční stromek?

Dnešní doba samozřejmě pokročila, a proto si můžete pořídit i mnohem realističtější stromeček. Umělý vánoční stromek s 3D jehličím je prakticky k nerozeznání od živé předlohy. Větvičky z jehličí jsou totiž vyrobeny vstříknutím plastu do forem, čímž je dosaženo skoro dokonalé repliky. Tento materiál je velice pružný a odolný, tudíž dobře simuluje živý stromeček.

Jestliže sáhnete po umělém vánočním stromku, neuděláte chybu. Pouze si rozmyslete, z jakého materiálu má být vyroben a zajděte si pro něj včas. Pak budete mít více času na jeho vyzdobení.