Komínové systémy a druhy komínů

03.03.2020

Stavba komínu předchází stavbě krbu nebo instalaci krbových kamen. U starších domů je vždy potřeba dopředu posoudit stav stávajícího komínu, a to jak jeho technický stav, tak jeho parametry. Návrh stavby komínu je dobré řešit vždy s dostatečným předstihem tak, aby následná stavba krbu nebo krbových kamen odpovídala připravenému komínu.

Komínové systémy
Komínové systémy

Komín je nezbytnou a neodmyslitelnou součástí každého domu. Žádné ústřední topení nemůže nahradit teplo, které vyrobí krb nebo krbová kamna - praskání hořícího dřeva prostě nenahradí nic. K dokonalému požitku a vytvoření skutečného tepla domova jsou, ale zapotřebí kvalitní a plně funkční komínové systémy.

Základní rozdělení takových systémů jsou komíny jednovrstevné - dnes se používají zejména k renovaci stávajících komínů nebo pro odvod zplodin z míst, kde není možné postavit složitější komínový systém. Vícevrstevné komíny se skládají běžně ze tří vrstev - komínové vložky, izolační vrstvy a vnějšího komínového pláště. Jsou lepší a také se více používají - u novostaveb se staví rovnou.

Komíny Schiedel - když chcete vsadit na jistotu

Komín by měl vždy být kvalitní a ve všech směrech perfektní. Jen tak se můžete spolehnout na to, že nebude dělat v budoucnu žádné problémy. Komíny Schiedel vás nikdy nezklamou. Společnost Schiedel je na české trhu zavedenou značkou, a to s více než sedmdesátiletou tradicí. Stálicí na trhu s komíny je hlavně proto, že po celou dobu dodává komíny té nejvyšší kvality - a to jak z precizní technické keramiky, tak i nerezové komínové systémy.

Komínové systémy Schiedel - vyberte si to nejlepší

Společnost Schiedel je vedoucí firmou v oboru spalinových cest a komínových systémů v celé Evropě. Komínové systémy Schiedel nabízí komplexní a ucelený sortiment výrobků a technologií pro řešení odvodů spalin. Od univerzálních komínových systémů pro všechny typy paliv až po kombinované řešení pro rodinné domy, umožňující odvod spalin od spotřebičů na pevná paliva a zároveň současný odvod spalin a přívod vzduchu pro kondenzační plynový kotel.

Špatné řešení komínového systému a nesprávná péče umí nadělat pořádnou paseku, případně způsobit požár. Proto nic nepodceňujte a svůj nový komín nejen dobře vyberte, ale také se o něj dobře starejte.