Máte doma nežádané návštěvníky? Se škůdci v domácnosti se vypořádejte chytře a efektivně.

13.08.2020

Štěnice, myši, potkani nebo krysy. Nikdy nevíte, kdy se k vám mohou vydat na hostinu. Hlodavci ale přenášejí nebezpečné nemoci a štěnice nepříjemně štípou. Přesto, i když uděláte všechno pro to, aby se u vás doma nevyskytovali, oni si cestu vždy nějak najdou.

Jak jed na potkany a myši funguje

Že máte v domácnosti hlodavce, kteří vám chodí vyjídat spižírnu, poznáte vcelku snadno. Zanechávají za sebou totiž poměrně jasné stopy, které vás o jejich výskytu přesvědčí. Myšince, pach a ohlodané potraviny. Zasáhnout je potřeba rychle. Jed na potkany a myši podávejte vždy do té doby, dokud nepřestane odběr nástrahy ze strany hlodavců. Jen tak zajistíte, že vyhubíte všechny jedince. Hlodavci mají velmi dobrý čich, a proto je jedy vždy přilákají. Jen pokud se nesetkáte s chytrými potkany.

Zatočte se všemi nepříjemnými škůdci v domácnosti
Zatočte se všemi nepříjemnými škůdci v domácnosti

Co dělat, když jed na potkany nikdo neodebírá

Může se vám ale stát, že podáváte nástrahu a hlodavec si pro ni nepřijde. V tom případě máte zcela určitě tu čest s inteligentním potkanem. Potkani jsou obecně velmi inteligentní zvířata, která se bojí všeho nového. V tom případě začněte podávat potravu neotrávenou, potkani vyšlou toho nejslabšího jedince na průzkum, a pokud zjistí, že se jim nic nestane, zvyknou si na místo chodit pravidelně. Poté začněte podávat k potravě i jed na potkany.

Jak používat past na štěnice

V případě, že se k vám nastěhují štěnice, budete to mít horší. Ty je totiž poměrně hodně obtíž é vyhubit všechny. Tím, že jsou malé a je jich skutečně hodně, je nejlepší přizvat k jejich hubení i odborníka z deratizační firmy. Past na štěnice je sice přiláká na svou lákavou vůni a poté se k ní přilepí, ale to vám nezaručí, že se tím zničí všechny přítomné štěnice. Zabít je všechny dokonale může především účinná dezinfekce, kterou byste měli vždy kombinovat s mechanickou pastí, která zjistí, odkud vylézají.

Zatočte se všemi nepříjemnými nezvanými hosty.