Běhouny mohou být stylovým doplňkem do vaší domácnosti

05.01.2021

Na design interiéru jsou v posledních letech kladeny stále větší požadavky. Mladé rodiny mají na vzhled domácnosti o dost jiný názor než jejich rodiče, což se samozřejmě projeví i na celkové atmosféře. Dnešním trendem je jednoduchost a čisté tvary, díky nimž se opticky zvětší každá místnost. Z módy bohužel vyšly i velké koberce, ovšem na trhu se uchovaly alespoň běhouny.

Běhouny
Běhouny

Co jsou běhouny?

Běhouny jsou speciálním druhem koberců, který se nehodí úplně do všech prostor. Jedná se o dlouhé a spíše úzké koberce, co najdou své uplatnění zejména na chodbách nebo v předsíni. Není ovšem výjimkou vidět běhoun i v obývacím či dětském pokoji. V některých domácnostech dokonce zastávají funkci kuchyňské předložky, což souvisí s tím, že se v kuchyních většinou nachází dlažba nebo plovoucí podlaha. Ta je při vaření přeci jen praktičtější, protože vzniklý nepořádek se z voděodolné podlahy očistí mnohem snadněji než z koberce.

Kam je vhodné je umístit?

V konečném důsledku je pouze na vás, kam si koberec pořídíte. Koberce mají stále velkou řadu výhod, kterých byste ve své domácnosti mohli šikovně využít. Pokud máte v interiéru dlouhou chodbu, právě sem nový běhoun umístěte. Běhouny se hodí i do dětského pokoje. Přeci nechcete, aby si vaše ratolesti hrály na studené plovoucí podlaze.

Jaké jsou k dispozici vzory?

Trh s běhouny je překvapivě široký, takže si v obchodě můžete vybrat velké množství různých barevných kombinací a vzorů. Koberec by samozřejmě měl ladit se zbytkem místnosti, a proto byste měli jeho výběru věnovat náležitou pozornost. Vybírat můžete z geometrických tvarů, květinových vzorů nebo běhounů s dětskými motivy. Všechny běhouny jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů, takže se pyšní dlouhou životností.

Pokud přemýšlíte, jak prakticky a zároveň vkusně doplnit vaši domácnost, jsou běhouny velice dobrým řešením. Stanou se stylovým doplňkem interiéru, a ještě vás budou hezky hřát.