Bydlení

Kdo má židli ten bydlí aneb vše o bydlení

Jsou malí, plíživí, mazlaví - a pro zahrádkáře představují doslova pohromu. Jejich velký výskyt je většinou provázen ohromnou devastací zeleniny a okrasných květin. Slimáci jsou proto zcela oprávněně označování jako úhlavní nepřítele pěstitelů.

Čeká vás kompletní předělávka bytu? Pojďte se podívat na 3 tipy, se kterými vše zvládnete rychle a efektivně. Jak to zařídit, aby byla rekonstrukce bytového jádra rychlá a za nejlepší cenu? Jdeme na to!

Člověk prospí až čtvrtinu svého života. Organismus si o něj říká únavou, a pokud ho nedostane v dostatečné míře, dá nám to pocítit. Spánek je pro nás jediným dodavatelem energie, a také představuje jediný způsob, jak se fyzicky i psychicky zregenerovat. Bez spánku se naruší schopnost soustředění, objeví se bolesti končetin a hlavy, a podlomí se...

Pokud máte v plánu zateplovat a přemýšlíte o tom, který typ izolace zvolit, doporučujeme napřímit pozornost na foukané izolace. Jsou jednou z možností, která má hned několik nesporných výhod, mezi které patří především snadná aplikace i v prostorách, které nejsou snadno dostupné. Přívětivá je i jejich cena. Vhodné jsou zejména pro zateplení...

Příroda se pomalu probouzí, což nepochybně značí i začátek zahrádkářských prací. Pokud jste ještě nezačali, tak byste se měli urychleně probudit, protože pomalu nastává čas výsadby prvních sazenic. Půdu je však před samotnou výsadbou třeba řádně připravit, k čemuž vám samozřejmě pomůže i kvalitní kompost, který můžete skladovat v kompostéru.

I v malém prostoru se dá vybudovat hezké hnízdečko s příjemným koutem na spaní. Chce to ovšem dávku improvizace a nějaký ten kompromis. Vždyť na chatě či chalupě s podobnými situacemi bojujeme statečně, tak proč to nezkusit i doma. Základem je všude kvalitní matrace.

Koberec je výborná podlahová krytina pro toho, kdo chce mít místnosti proteplené, protože funguje jako dobrý tepelný izolant. Lze po něm chodit i naboso a nehrozí přitom prochladnutí od chodidel. Zároveň tlumí hluk, takže ho jistě oceníte třeba v dětském pokoji, v němž si děti hrají. Jaké druhy této praktické podlahové krytiny vůbec existují a jak...

Jistě jste ve svém životě zažili situaci, kdy jste urychleně potřebovali nový gauč. Na trhu se však nachází velké množství různých stylů, ze kterých si stačí pouze vybrat. V dnešním článku si představíme pár tipů, jak si správnou sedací soupravu vybrat, neboť se nejedná o žádné levné položky.

Doby, kdy na chalupě stačilo mít jen lavor s vodou, jsou dávno pryč. Dnes jsou nároky na vybavenost podstatně vyšší a rozhodně to není projevem nepatřičné zhýčkanosti. Lidé tvrdě pracují a náležitý komfort považují za satisfakci. Venkovní koupelna je jednou z věcí, které můžou velice zpříjemnit život.