Držák kola na zeď - 3 důvody proč si ho pořídit

24.01.2024

Máte rádi jízdu na kole, ale nemáte dostatek místa pro uskladnění vašeho kola? Nebo chcete vytvořit originální dekoraci pro váš interiér? Pak byste měli zvážit pořízení držáku kola na zeď. Držák kola na zeď je praktické a stylové řešení, které vám umožní ušetřit prostor a zároveň vystavit vaše kolo jako umělecké dílo. V tomto článku vám představíme 3 důvody, proč si pořídit držák kola na zeď, a ukážeme vám několik typů držáků, které si můžete vybrat.

Držák kola na zeď

Držák kola na zeď je zařízení, které se připevní na stěnu a umožní vám zavěsit vaše kolo za ráfek, sedlo, řídítka nebo rám. Držák kola na zeď má několik výhod:

  • Ušetříte prostor. Držák kola na zeď zabere méně místa než stojan na kolo nebo hák na strop. Můžete tak využít volnou stěnu v obývacím pokoji, ložnici, kuchyni nebo garáži a uvolnit podlahový prostor pro jiné věci.
  • Zvýšíte bezpečnost. Držák kola na zeď ochrání vaše kolo před poškozením, krádeží nebo pádem. Nemusíte se bát, že si o kolo zakopnete, že vám ho někdo ukradne z chodby nebo že vám ho poškrábe nábytek nebo domácí zvíře.
  • Zlepšíte vzhled. Držák kola na zeď promění vaše kolo v dekorativní prvek, který dodá vašemu interiéru osobitost a šmrnc. Můžete si vybrat držák, který ladí s barvou, stylem nebo materiálem vašeho kola, nebo naopak vytvořit kontrast a zvýraznit vaše kolo jako dominantu.

Držák kola na stěnu

Pokud se vám líbí myšlenka mít kolo na zdi, ale nechcete ho zavěšovat za jednu část, můžete si pořídit držák kola na stěnu. Držák kola na stěnu je konstrukce, která se připevní na stěnu a podpírá celé kolo v horizontální nebo vertikální poloze. Držák kola na stěnu má tyto přednosti:

  • Zachováte tvar kola. Držák kola na stěnu udrží vaše kolo v rovnováze a neporuší jeho geometrii. Nemusíte se obávat, že se vám prohne ráfek, zdeformuje sedlo nebo poškodí řídítka.
  • Uvidíte celé kolo. Držák kola na stěnu vám umožní obdivovat vaše kolo jako celek, a ne jen jeho část. Můžete si vychutnat jeho design, barvu, značku nebo doplňky, které jste si na něj pořídili.
  • Snadno přístupné kolo. Držák kola na stěnu vám usnadní manipulaci s kolem, když ho chcete sundat nebo pověsit. Nemusíte se namáhat s zvedáním nebo skláněním kola, stačí ho jen posunout do strany nebo nahoru.

Držák na kola sklopný pro pověšení 3 kol

Pokud máte doma více než jedno kolo, nebo se chcete podělit o svůj držák s rodinou nebo přáteli, můžete si pořídit držák na kola sklopný pro pověšení 3 kol. Držák na kola sklopný pro pověšení 3 kol je systém, který se skládá z několika háků nebo ramen, které se dají vysunout nebo zasunout podle potřeby. Držák na kola sklopný pro pověšení 3 kol má následující výhody:

  • Uspořádáte více kol. Držák na kola sklopný pro pověšení 3 kol vám umožní zavěsit až 3 kola na jednu stěnu, aniž byste zabrali příliš mnoho místa. Můžete tak mít po ruce všechna vaše kola, nebo nabídnout místo pro kola vašich hostů.
  • Přizpůsobíte si držák. Držák na kola sklopný pro pověšení 3 kol vám dává možnost nastavit si vzdálenost a úhel háků nebo ramen podle velikosti a tvaru vašich kol. Můžete tak zavěsit kola různých typů, jako jsou horská, silniční, městská nebo dětská kola.
  • Uvolníte prostor. Držák na kola sklopný pro pověšení 3 kol vám nabízí flexibilitu, když nepoužíváte všechna kola. Můžete jednoduše zasunout háky nebo ramena, které nejsou obsazená, a získat tak více volného prostoru na stěně.

Držák kola na zeď je skvělý nápad pro každého, kdo má rád jízdu na kole a chce si ušetřit místo, zvýšit bezpečnost a zlepšit vzhled svého domova. Existuje mnoho druhů držáků kola na zeď, které si můžete vybrat podle vašich preferencí a potřeb. Ať už se rozhodnete pro držák kola na zeď, držák kola na stěnu nebo držák na kola sklopný pro pověšení 3 kol, jistě budete spokojeni s výsledkem.

Pokud vás tento článek zaujal a chcete se dozvědět více o držácích kola na zeď, navštivte náš web ulozkolo.cz, kde najdete širokou nabídku držáků kola na zeď za výhodné ceny. Nečekejte a objednejte si svůj držák kola na zeď ještě dnes!