Termoizolační fólie na okna aneb jak ušetřit za energie?

06.12.2022

V současné složité době je snižování nákladů za energie stále frekventovanějším tématem. S nejistotou a rostoucími cenami na světových trzích se totiž pojí také zvyšování energetických záloh, což společně s vysokou mírou inflace nedělá konečným spotřebitelům velkou radost. Určité řešení na snížení výdajů za energie však představují termoizolační fólie na okna, do nichž se stoprocentně vyplatí investovat.

Plastová okna

I když si domů nepořídíte termoizolační fólie na okna, můžete ušetřit relativně velké množství finančních prostředků pouze tím, že budete mít kvalitní plastová okna. Ty totiž oproti starší dřevěné variantě disponují vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi, které zamezují tvorbě tepelných mostů. Právě jimi uniká překvapivě velké množství tepla. S trochou nadsázky se dá říct, že těmito tepelnými mosty odchází i vámi vydělané finanční prostředky.

Termoizolační fólie

Pokud máte domácnost opatřenou kvalitními plastovými okny a stále byste chtěli snížit energetické náklady, pak řešení nabízí termoizolační fólie na okno. Díky technologickému vývoji se totiž podařilo vyvinout tenkou fólii, která zpět do interiéru odráží vysoký objem tepelné energie. Tím pádem je v domácnosti zvyšována teplota, takže není třeba tak intenzivně topit. Kromě toho fólie zabraňují i kondenzaci vodní páry, tudíž je eliminováno rosení.

Kolik se dá ušetřit?

Termoizolační okenní fólie vám pomohou ušetřit překvapivě velké množství energetických nákladů. Z pozorování a nezávislých testů bylo totiž zjištěno, že okny se speciálními fóliemi uniká asi 25 % tepla. To se může zdát na první pohled jako relativně hodně, nicméně okny bez termoizolačních fólií utíká až 50 % tepelné energie. Mimo to jsou fólie schopny velmi efektivně zadržovat škodlivé UV záření.

Chcete-li se vyhnout tvorbě tepelných mostů a zbytečným únikům energie, pak co nejdříve investujte do pořízení speciálních termoizolačních fóliích na okna.