Solární kolektory: Investice do budoucnosti s vysokou návratností

06.01.2023

Solární kolektory jsou využívány pro ohřev vody s využitím sluneční energie. Jejich instalace je jednoduchá, jde přitom o efektivní, ekologické a ekonomické řešení, díky kterému můžete ušetřit výdaje za energie.

Využití kolektorů

Solární kolektory nabízí efektivní řešení ohřevu vody v domácnostech. Solární systém lze přitom využívat bez řídící jednotky, čerpadla a expanzní nádrže. Skvělou volbou jsou solární kolektory pro ohřev vody s vakuovými trubicemi. Ty totiž neobsahují vodu. Při poškození trubice tedy nehrozí únik vody. Celý systém přitom dále funguje, pouze se sníží jeho výkonnost. Stačí jen jednoduše vyměnit danou trubici pro znovu bezchybný chod, bez zbytečných starostí a komplikací.

Hlavní výhody

Ohřev vody solárními kolektory nabízí řadu výhod. Jednoduchá konstrukce zajišťuje nízkou poruchovost. Samotná instalace je přitom velmi jednoduchá. Stejně tak i údržba solárního systému. Zvolit můžete kolektor bez nádrže, či se zásobníkem. Nabízí se dvě základní varianty umístění kolektorů. Jedním z nich je montáž na střechu. Ovšem umístit je lze i na zem s využitím praktického stojanu. Je přitom držen ideální úhel 45 °.

Úspora za energie

Pokud se rozhodnete pořídit solární systém pro ohřev vody, můžete výrazně ušetřit. Počáteční investice se z dlouhodobého hlediska vyplatí. Jedna trubice má výkon 90-140 W v závislosti na různých faktorech, voda běžně dosahuje 60 °C, v létě i více. Dostupné jsou přitom kolektory s různým počtem trubic, od 12 až po 30. Kromě toho navíc můžete zapojit sériově několik kolektorů vedle sebe pro ještě větší výkon. Lze tak zajistit optimální řešení pro vaše potřeby.

Kolektory pro ohřev vody jsou skvělým řešením, které nabízí řadu výhod. Jednou z těch největších jsou úspory, solární systém je efektivní a spolehlivý.