Bulharská vína, víte jaké odrůdy si lze objednat z tohoto vinařského kraje?

09.01.2021

Víno je jeden z nejpopulárnějších alkoholických nápojů nejenom u nás. V regálech velkoobchodů se tradičně nacházejí vynikající vína z Moravy, Francie nebo Itálie. Skutečnou vinařskou perlou evropského regionu je podle mnohých odborníků Bulharsko, které je podle archeologických výzkumů vůbec první zemí, kde se réva pěstovala. Nepříliš překvapivě tak místní vinaři dokážou vytvořit jedinečná bulharská vína se skvělou chutí.

Bulharská vína
Bulharská vína

Proč ochutnat odrůdu Mavrud?

Bulharská vína vynikají především velkým množstvím antioxidantů, které jsou prospěšné pro lidský organismus. Jednou z tradičních odrůd je Mavrud. Tato vinná réva je pěstována v jižních částech země a je považována za velmi ceněnou. Díky namodralým, až černým bobulím má víno odrůdy Mavrud hlubokou rubínovou barvu, která je pro tento druh charakteristická. Po ochutnání ucítíte lehké tóny borůvek, ale jinak je chuť vína Mavrud svěží a trochu nasládlá.

Chcete ochutnat bio víno?

Bulharské víno necharakterizují pouze tradiční starobylé odrůdy, ale i moderně pěstované bio odrůdy odpovídající na nejnovější vinařské trendy. Během pěstování révy nejsou použity žádné chemické látky a důraz je kladen na ruční selektivní výběr hroznů. Bílé bio víno se skvěle hodí například k jarním salátům, zeleninovým předkrmům nebo tučným rybám. Červené si nejvíce rozumí s grilovaným nebo pečeným masem.

Jak probíhá objednávka?

Dovoz vín z Bulharska zajišťuje specializovaný e-shop, na jehož stránkách si jednoduše vyberete vhodné víno z pohodlí vašeho domova. Při odběru větším, než je jeden karton, můžete získat relativně velkou množstevní slevu. A pokud si objednáte víno z Bulharska za více než 2 000 Kč, bude zdarma doručeno až k vám domů. Vybírat můžete z široké sortimentu červených i bílých vín, navíc obohaceného o šumivá a růžová vína.

Chcete si užít trochu klidu se skleničkou dobrého vína? Vyzkoušejte vína z Bulharska s vynikající plnou chutí a jedinečným aroma. Tradiční bulharské odrůdy určitě stojí za ochutnání.