Chcete sportovat bez potu a dřiny? Kupte si elektrokolo!

30.03.2020

Všichni potřebujeme čas od času vypnout od každodenních starostí a pořádně si odpočinout. Nejlepší je zvolit cestu sportu, a ještě lépe cyklisticky. Hlavní výhodou je, že se jí může věnovat naprosto každý z vás bez rozdílu věku, výkonosti nebo dokonce hmotnosti. Pakliže byste chtěli začínat s cyklistikou úplně od začátku, bylo by vhodné pustit se cestou elektrokola. Nebudou na vás klást takové nároky, protože vám ve šlapání bude pomáhat elektromotor.

Elektrické jízdní kolo BESV JS1
Elektrické jízdní kolo BESV JS1

Jak elektrokolo vybrat?

Na trhu se nachází velké množství dovozců i výrobců, a tak může být někdy velice složité přijít na kloub otázce jak vybrat elektrokolo. Ještě, než se pustíte do výběru samotné značky nebo typu kola, měli byste si rozmyslet, pro koho e-bike kupujete. Hmotnostní a výškové parametry jsou totiž důležité hlavně pro zvolení správné výšky rámu. Přece je nesmysl pořizovat vaší manželce nebo přítelkyni horské kolo s vysokým rámem, na který by se jen těžko vyškrábala.

Horská elektrokola vás dovezou všude

Druhou zásadní oblastí, kde si musíte udělat jasno je preferovaný terén, v němž se budete chtít pohybovat. Horská elektrokola se kupříkladu výborně hodí i do těžkého terénu. V kombinaci s celoodpruženým rámem se nemusíte bát ani kořenů nebo obrovských balvanů. Oproti tomu městská kola jsou určena především na projížďky po městě. K tomu je uzpůsobena nejenom jejich konstrukce, ale také dojezd.

Kolik stojí elektrokola do přírody?

Na světě má všechno svou cenu, což samozřejmě platí i o elektrických bicyklech. Například elektrokola do přírody seženete už za částku lehce přesahující 35 tisíc korun. Možná si budete říkat, že je to příliš, avšak za tuto cenu dostanete prvotřídní rám osazený výkonným motorem a velkými akumulátory. Díky tomu má e-bike dojezd až 140 kilometrů, takže se v poklidu můžete vydat i na vícedenní cyklistický výlet.

Pokud chcete aktivně začít se sportem, vyzkoušejte cyklistiku - a konkrétně elektrokola. Oceníte nejenom velký dojezd, ale také se podíváte do přírody, kde si odpočinete od každodenních starostí a problémů.