Dachstein každoročně navštíví tisíce českých lyžařů

12.03.2020

Rakouský Dachstein je jedním nejoblíbenějších zimních cílů českých turistů. Zejména v zimě jsem, míří lyžaři za stovkami kilometrů krásných upravených sjezdovek. Přijatelná vzdálenost, nádherné sněhové koberce, ideální poměr mezi cenou a výkonem dělají z Dachsteinu velice oblíbenou destinaci.

Dachstein
Dachstein

Pro pěší i lyžaře, Dachstein nezklame nikdy

Masiv Dachstein zabírá území 900 kilometrů na hranici Štýrska, Horního Rakouska a Salzburska. Tvoří ho několik samostatných lokalit, kterým kraluje na severu ležící nejvyšší vrchol Hoher Sarstein (1 975 m. n. m.). Turisté nejčastěji míří do středisek Schladming, výše položené malé vesnice Ramsau a údolí Gosau. V něm se také nachází dvě oblíbená krásná jezera Vorder a Hinter Gosausee. V zimním období tady není nouze o lyžaře, a to díky perfektním sněhovým podmínkám. V letních měsících je Dachstein vyhledávaným vysokohorským místem pro turistiku s různou mírou obtížnosti.

Nádherné prostředí a perfektní servis

Celkem 236 kilometrů perfektně upravených lyžařských tratí dělá z této oblasti dokonalé místo pro zimní dovolenou či prázdniny. Většina z nich navíc odpovídá červené náročnosti, tedy mírně pokročilým až pokročilým lyžařům. Dvacet kilometrů je určených pro milovníky adrenalinu na černých neupravených tratích. 87 kilometrů sjezdovek je určených pro začátečníky a malé lyžaře.

Všechny obsluhuje obrovská síť lanovek a kabinek s přepravní kapacitou přes 115 tisíc lidí za hodinu. Díky propojen čtyř vrcholů (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reitera) je tato oblast naprosto bezchybná pro všechny lyžaře a s plným servisem.

Ráj pro běžkaře

Tady se zaručeně nudit nebudete, ani pokud neholdujete sjezdovému lyžování. Jestli rádi vyrážíte do stopy, zamiřte do Ramsau. Tady jsou perfektní podmínky pro sjezdové lyžování i běžkování. Od tamního stadionu se rozbíhá deset okruhů pravidelně upravovaných běžkařských tratí o celkové délce 220 kilometrů, které se liší délkou, převýšením a náročností. Na žádné trati nechybí příjemné horské chalupy s možností občerstvení a ubytování.

Kromě skvělých podmínek a servisu tady naleznete také jedinečné výhledy.