Dublin - zajímavosti aneb co můžete navštívit v hlavním městě Irska?

29.03.2020

Dnešní doba má oproti minulosti mnoho výhod, protože můžeme všichni prakticky neomezeně cestovat. Irsko je jednou z nejoblíbenějších zemí, do které se můžete v Evropě vůbec podívat. Turisty sem láká nejenom nádherná příroda, ale také velmi zachovalá kultura a vůbec tradiční zvyklosti. Nabízí se ovšem otázka, do které části země nebo do kterého města se v této krásné zemi vydat.

Dublin
Dublin

Kde se Dublin nachází?

Hlavním městem Irska je Dublin, ve kterém žije přibližně 1 milion obyvatel. Toto město byste měli navštívit nejenom kvůli nádherné a zachovalé georgiánské kultuře, ale také kvůli řadě muzeí nebo dalším zajímavým stavbám. Proslulý je zejména noční život v Dublinu, protože po setmění se k životu probudí několik nočních barů, kaváren nebo klubů, ve kterých se Irové baví až do ranního rozbřesku. Pokud už v Dublinu budete, rozhodně jednu takovou noc absolvujte s nimi.

Zajímavosti o Dublinu

Dublin nabízí hned několik interesantních informací, které určitě stojí za řeč. Pozoruhodný je například místní Croke Park, protože ten je se svou kapacitou 82 tisíc diváků čtvrtým největším stadionem v Evropě. Mimo fotbalu jsou ale typické i dostihové závody nebo boxerské turnaje, které pořádá Dublin. Zajímavostí je samozřejmě i Den svatého Patrika, kdy si všichni obyvatelé užívají veselí v podobě karnevalu a lahodného irského piva.

Které památky můžete v Dublinu navštívit?

V hlavním městě Irska můžete navštívit i celou řadu památek. Mezi Dublin zajímavosti patří například Univerzita a kolej Svaté Trojice. Založena totiž byla už kolem roku 1592, takže se řadí k těm nejstarším vzdělávacím institucím v Evropě. Největší historickou památkou je ale hrad, který od 13. století symbolizoval anglickou nadvládu nad Irskem. Za navštívení stojí i budova radnice.

Až se budete příště rozmýšlet o letní dovolené nebo víkendovém výletu, zahrňte do svého seznamu i hlavní město Irska Dublin. Na břehu zátoky se totiž nachází jedno z nejhezčích a nejvíce zachovalých historických obcí v Evropě, kde můžete nasát jedinečnou atmosféru.