Extra panenský olivový olej Arbequina premium 0,5L – Bargalló nabízí delikátní chuť i aroma

28.04.2021

Jestliže hledáte opravdu kvalitní olivový olej, který vás příjemně překvapí svou chutí, pak je extra panenský olivový olej Arbequina premium 0,5L - Bargalló skvělou volbou. Snoubí se v něm totiž řada různých tónů, které společně vytváří harmonický celek.

Výborná odrůda oliv

Extra panenský olivový olej Arbequina premium 0,5L - Bargalló je jednosložkový olej vyrobený ze skvělých oliv odrůdy Arbequina, které jsou vysoce aromatické. Jako nevýhoda by se mohl zdát značně nižší obsah oleje oproti jiným kultivarům oliv, ovšem má to také určité výhody. Díky těmto vlastnostem má totiž olej opravdu nízkou kyselost, a navíc je také velmi odolný vůči chladu, zachovává si tak skvělou kvalitu.

Rozmanitá chuť

Díky použitým olivám nabízí tento extra panenský olivový olej opravdu skvělou chuť. Cítit v něm můžete lehce nahořklé tóny, ovšem pálivost zde neočekávejte. Chuť je totiž opravdu jemná a lehce nasládlá. Těšit se můžete na příjemnou kombinaci příchuti po mandlích a šťavnatých vyzrálých zelených jablkách. Vůně je příjemně svěží, aroma zralých zelených oliv je zde opravdu výrazné. Kromě toho má navíc tento olej kyselost nižší než 0,1 %, jedná se tedy o opravdu kvalitní produkt.

Ideální do různých pokrmů

Olivový olej by neměl chybět v žádné kuchyni, jeho využití je totiž velmi široké. Hodí se jak do studené, tak také do teplé kuchyně, můžete ho tak použít do různých pokrmů. Skvělý je nejen do italských pokrmů a těstovin, jeho chuť je dokonalá například také v gazpachu a zálivkách do zeleninových salátů. Oceníte ho však i při vaření různých druhů mas či pečeně.

Díky poctivému extra panenskému olivovému oleji můžete v kuchyni dělat divy. Jeho chuť je totiž nezaměnitelná a skvěle se doplňuje s ostatními surovinami, přičemž celému jídlu dodá šmrnc.