Financování auta: Porovnání možností úvěru a leasingu

18.01.2023

Pokud sháníte financování auta, nabízí se různé možnosti. Každá má své výhody, ale i nevýhody. Záleží tedy na vašich preferencích a potřebách, dle kterých lze vybrat optimální možnost, abyste si mohli pořídit vlastní vozidlo.

Financování auta

Jedním ze způsobů, jak zařídit financování auta, je leasing. Nabízí se přitom dvě varianty - finanční leasing a operativní leasing. Finanční leasing není tak oblíbený, přesto má v určitých situacích své využití. Spočívá v tom, že po ukončení pronájmu přechází vlastnické právo na nájemce vozidla. Oproti tomu při operativním leasingu není povinností banky vlastnické právo převést, může vám však případně nabídnout auto k odkupu.

Půjčka na auto

Ve srovnání s leasingy je značně oblíbenější a rozšířenější formou financování půjčka na auto. Jde o finanční úvěr, kdy vám finanční instituce poskytne prostředky pro nákup vozidla. Vy se tak stanete vlastníkem, nicméně ve velkém technickém průkazu je uvedena jako vlastník banka. Jde však pouze o zajišťovací právo k předmětu financování.

Úvěr na auto

Úvěr na auto nabízí řadu výhod, a přitom pouze minimum nevýhod, díky čemuž jde o populární řešení. Je třeba zaplatit určitou část kupní ceny, takzvanou akontaci. V některých situacích to jde i bez ní. Zbytek pořizovací hodnoty poté hradí banka. Na vás je splácení úvěru - splátka jistiny a úroku. Většinou lze splácet až 84 měsíců, někdy dokonce až 96 měsíců. Získáte tak potřebné finance, a hlavně řešení na míru, aby se nákup a provoz vozidla obešly bez starostí.

Při výběru vhodného způsobu financování auta je důležité dobře zvážit, co pro vás bude nejlepší. Obrátit se můžete na profesionály, kteří vám mohou najít ideální řešení.