Foukaná izolace je ideální materiál pro zateplování

25.03.2020

Pokud máte v plánu zateplovat a přemýšlíte o tom, který typ izolace zvolit, doporučujeme napřímit pozornost na foukané izolace. Jsou jednou z možností, která má hned několik nesporných výhod, mezi které patří především snadná aplikace i v prostorách, které nejsou snadno dostupné. Přívětivá je i jejich cena. Vhodné jsou zejména pro zateplení vazníkových krovů.

Foukaná izolace stropu
Foukaná izolace stropu

Foukaná izolace ceník

Pokud vás zajímají konkrétní čísla, musíte oslovit dodavatele s přesným zadáním a požadavky. Na základě toho a následného zaměření obdržíte výslednou kalkulaci. Záleží na více faktorech - konstrukci a také objemu izolovaných prostor. Ceny se v průměru pohybují při volném foukání od 900 do 1500,- za m³, při foukání do dutiny od 1300 do 2500,- za m³.

Konečnou cenu ovlivňuje zvolený materiál a obvykle zahrnuje i samotnou aplikaci foukané izolace. Ceník většinou všichni dodavatelé uvádějí na svých webových stránkách, takže pokud vás zajímá nejdřív orientační kalkulace, není problém si vše spočítat.

Foukané minerální izolace

Minerální izolace se aplikuje foukáním do dutin nebo volného prostoru. Granulát je vyrobený z minerální vlny rozvlákněním taveniny ze směsi hornin a dalších přísad s různými příměsi. Provádí se za sucha a dokonale izoluje zvuk i teplo. Minerální izolace je nehořlavá, což je dalším významným plusem.

Vyrábí se z anorganické hmoty, díky čemu nepohlcuje vlhkost a tím se stává odolnou vůči plísním a hnilobě. Na druhou stranu jí nechybí prodyšnost a má dlouhou životnost. Výčet jejich pozitiv uzavírá fakt, že je vyrobena z přírodního materiálu a tím se řadí k obnovitelným zdrojům.

Foukané celulózové izolace

Druhou možností jsou celulózové izolace, které mají velice široké spektrem využití. Lze jimi ošetřit nedostatečně utěsněná místa, ve kterých vznikají značné úniky tepla a odstranit kondenzaci par ze stropních konstrukcí. Celulózová izolace představuje výbornou bariéru nejen pro eliminaci tepelných ztrát, ale v létě její vlastnosti oceníte proto, že zabraňuje nadměrnému přehřívání.

S výběrem správné izolace vám odborníci ochotně pomohou.