Hikrobot - produkty pro automatizaci a strojové vidění

02.02.2022

Strojové vidění dokáže výrazně usnadnit výrobu a další procesy v různých odvětvích průmyslu. Sestává přitom z několika komponent, které mají praktické využití. Díky nim získáte kompletní data a kontrolu nad procesy v reálném čase.

Kamerová kontrola kvality

Kamerová kontrola kvality může výrazně zefektivnit jednotlivé procesy. Nejenže totiž dokáže přísně sledovat kvalitu výrobků, ale jednotlivá zařízení mohou navádět roboty a stroje, monitorovat je a pracovat s produkty na lince. Dochází tak ke kompletní automatizaci a výrobní proces se tak stává rychlejším. Strojové vidění je proto velmi užitečné v mnoha různých průmyslech. Hikrobot přitom nabízí špičkové vybavení ve svém širokém portfoliu.

Průmyslové kamery

První velkou kategorií zařízení, na které se společnost zaměřuje, jsou průmyslové kamery. Rozděleny jsou do několika řad podle konkrétních specifikací. Jejich společnými vlastnostmi však vždy zůstávají vysoký výkon, špičková kvalita obrazu a spolehlivý chod. Konkrétní výběr zařízení už pak záleží pouze na vás - zda jde o barevnou diagnostiku, či měření a počítání výrobků na lince. Pokud si výběrem nejste jisti, obraťte se na profesionály, kteří vám pomohou najít kompletní řešení. Od návrhu přes výběr jednotlivých produktů až po vytvoření vhodného algoritmu.

Čtečky čárových kódů

S čárovými kódy se u různých produktů můžeme také často setkat. Ve vašem vybavení by proto neměly chybět ani čtečky čárových kódů. I ty jsou nabízeny v několika řadách. Rozhodující pro vás mohou být kompaktní rozměry, či jednotlivé funkce, které čtečka nabízí. V zařízeních jsou výkonné čipy, které umožňují opravdu rychlou práci. Během jedné sekundy čtečka zvládne přečíst více než 40 kódů.

Komponenty strojového vidění se ve spojení s vyhodnocovacím algoritmem stávají nedílnou součástí výrobní linky. Napojení na informační systém se pak postará o to, že vždy budete mít přístup k potřebným datům.