Hotel pro rodiny s dětmi v Krkonoších na Benecku

11.03.2020

Benecko je krkonošská obec, která se nachází se na Jilemnicku. Zdejší oblasti se přezdívá vzdušné lázně - a to proto, že se Benecko, díky své poloze 900 m. n. m. nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku. Čeká vás zde nejen čistý vzduch ale také nejvíc slunečných dnů v roce. Přímo u skiareálu vám ubytování poskytne hotel pro rodiny s dětmi. Co víc si přát.

Hotel pro rodiny s dětmi
Hotel pro rodiny s dětmi

Zima na Benecku

Na Benecku čeká hotový ráj na všechny lyžaře, snowboardisty i běžkaře. Nejmenší děti se zde naučí lyžovat v lyžařské škole a je tu pro ně i dětský skiareál. Kromě toho své ratolesti můžete vzít i na kopec, který se dá sjet na sáňkách nebo bobech. Sjezdovky jsou perfektně upravované, najdete tu čtyřsedačkovou lanovku i množství vleků. Na sjezdovkách si užijí zdatní lyžaři i začátečníci. Ráj je tu i pro běžkaře. Zdejší trasy dlouhé přes sto kilometrů nabízí vždy upravený terén vhodný pro klasiky i bruslaře.

Malebná a kouzelná obec

Velkou výhodou Benecka je také jeho poloha. Budete si zde připadat jako v malebné zasněžené vesničce z pohádky. Obec se orientuje především na turistický ruch, najdete zde hotel pro rodiny s dětmi, penziony i soukromé ubytování, restaurace, lyžařské školy, půjčovny zařízení. Zatímco průmysl je ve zdejší oblasti zastoupen jen minimálně - většinou zde narazíte jen na drobné řemeslníky. Dechberoucí je také zdejší výhled a místní krajina, která láká turisty po celý rok.

Už jste vyzkoušeli snowtubing?

Sportovní aktivita, která k nám dorazila z Ameriky a je zde velmi oblíbená, se nazývá snowtubing. I zde na Benecku si ho můžete vyzkoušet. Jde o rychlou jízdu ze svahu dolů v předem připraveném sněhovém korytě na nafukovací duši. Pokud si chcete dopřát něco navíc, určitě to vyzkoušejte. Nahoru do kopce vás potáhne vlek a dolů posvištíte velkou rychlostí. Všechno je samozřejmě zcela bezpečné, nejezdí se na ledajakém kopci, ale na pečlivě připravené dráze.

Prožijte skvělou zimní dovolenou. Přijeďte s rodinou objevit krásu zdejších zasněžených hor.