Instalatérské práce – víte, kdy volat o pomoc?

22.04.2020

Víte, jaké všechny instalatérské práce zvládne instalatér? A tušíte, za jak dlouho k vám je schopna dorazit havarijní služba, která vám zachrání majetek i hygienický standard vaší domácnosti? Pojďte nahlédnout do umu instalatérů.

Instalatérské práce
Instalatérské práce

Víte, kdy volat instalatéra?

I dobře udržované domácnosti se to může stát: umyvadlový dřez prostě neodtéká, i když už jste zkusili všechno. Praskne vám topení nebo část vodovodní trubky. Nebo se vám podaří ucpat toaletu. Bohužel, to je život. Instalatérské práce potřebujete i v případě, že si přejete skutečně kvalitně nainstalovat pračku nebo myčku. A v jakých dalších případech se hodí mít po ruce číslo na kvalitní instalatérské práce?

Řemeslo, které má zlaté dno

Bez kvalitních řemeslníků se prostě neobejdeme. Těžko se nám podaří nainstalovat nové umyvadlo, vanu nebo sprchový kout, když k tomu nemáme patřičné znalosti. Bohužel často ani při výpomoci domácího kutila nenacházíme potřebnou pomoc - prostě a jednoduše bez znalostí a praxe z oboru nelze vykonat žádnou kvalitní práci. Instalatérské práce v sobě zahrnují i montáže vodoměrných sestav, nebo řešení poruch na vodoinstalacích.

Nonstop pohotovost

Nonstop pohotovost, tedy havarijní služby, nabízejí kvalitní instalatérské práce i ve vašem okolí. Nejčastěji se jedná o opravy a výměnu prasklého vodovodního potrubí, výměny vodovodních baterií, kohoutů a ventilů, nebo o čištění kanalizace. Nezřídka se ale vyskytují i potřeby pro provedení topenářských prací, kdy je třeba vyměnit radiátor, expanzní nádobu, nebo pojistné ventily.

Často tak pohotovostní služby pracují i v noci, a jsou schopny k havárii dorazit do několika desítek minut. Zachraňují tak majetek i hygienický standard domácností.

Šikovné ruce řemeslníků si dokážou poradit s malými opravami v domácnosti, jako je instalace myčky nebo pračky, ale poradí si i s výjezdem k havárii. Dobrý instalatér dokáže zajistit, aby vaše vodovody a kanalizace v bytě fungovaly bez problémů.