Jak připravit vodní dýmku

12.11.2017

Princip fungování vodní dýmky je jednoduchý, pracuje na bázi vodního filtrování. Uspořádání vodní dýmky je rozčleněno na čtyři základní díly: vázu, tělo, pak taky šlauch a korunku. Váza vodní dýmky je vyrobena nejčastěji ze skla, mívá nejrůznější tvary, barvení a výzdobu. K váze se připevňuje tělo vodní dýmky, jež je vybaveno jedním nebo více vývody na šlauch a výpustným ventilem. Na úplném vrcholku vodní dýmky se nalézá korunka, do níž se pokládá tabák do vodní dýmky. Poté vyplněnou korunku přikryjeme alobalem, do kterého provedeme malé otvory. Poté na vršek alobalu dáme žhavý uhlík.

Vodní dýmka
Vodní dýmka

Tabák do vodní dýmky 

Tabák do vodní dýmky je vlhký, mazlavý a aromatický. Mnohý výrobce dělá tabák do vodní dýmky s vlastní specifickou příchutí. A tak se můžete setkat s tabáky, jako jsou třeba vodní meloun, jablko, máta, borůvky, višeň, banán a mnoho jiných příchutí. Mezi zajímavé příchutě různých koření, můžeme přiřadit vanilku, skořici, jasmín, pak ještě kardamon, anebo zajímavou příchuť pistáciových ořechů.

Pro všechny uživatele, již nemají rádi tabák, jsou v nabídce rozličné bylinné směsi bez nikotinu, jež se mokří v melase, podobně jako tabák. Beznikotinové směsky jsou ideální variantou pro zapřisáhlé nekuřáky, již by tuze rádi prozkoumali neznámé taje vodní dýmky. Prodávané minerální kameny totiž nevyrábí nepříjemný kouř, nýbrž jenom ochucenou páru.

Pořiďte vodní dýmku kamarádovi

Pravá přitažlivost vodní dýmky je schovaná v uklidňujícím bublavém zvuku vycházejícím z vázy a v hutném, dýmu s aromatickými látkami, který nastoluje blažený stav štěstí a klidu. Postupným pokuřováním ze šíši si tak okořeníte sraz s kamarády, anebo jím oživíte rodinnou, či firemní oslavu, či obyčejný klidný večer.

Rozmanité orientální vodní dýmky v kamenném obchodě

Jestliže stále přemýšlíte, jak sami sobě, přátelům či příbuzným mohli udělat letos radost, rozhodně nezapomeňte na speciální kamenný obchod v Praze, kde vás spolehlivě překvapí vodní dýmky všech druhů, tabák do vodní dýmky rozličných vůní a ostatní vybavení. Nabízené výrobky si v obchodě můžete pozorně prohlédnout a jednotlivé zboží mezi sebou porovnat.