Jed na krysy vás zbaví nežádoucích společníků

03.03.2020

Myši, krysy, potkani... Ani jeden z těchto hlodavců se netěší přízní člověka. Možná jen v případě, když je zavřený v teráriu. Za běžných okolností tito drobní savci dokážou napáchat velké škody a přenášet bezpočet nemocí. Jejich likvidace je přitom poměrně obtížná, protože se neuvěřitelně rychle množí. Jed na krysy tak představuje často jediný způsob, jak se jich zbavit účinně a poměrně rychle.

Jed na krysy
Jed na krysy

Nebezpečí pro zahrádkáře i pro sklepy

Hlodavci dokážou velkou rychlostí zlikvidovat úrodu, zničit okrasné keře a nezastaví je ani kabely, papír či umělá hmota. Poradí si s chutí s čímkoliv, co jim skýtá bezpečí a potravu. Navíc se množí rychlostí blesku, takže pokud si ve vašem sklepě nebo na půdě udělají zázemí, máte se na co těšit. Lepší než čekat, že sami zatroubí na odchod je nutno postarat se o jejich likvidaci. A věřte, že tady žádná sýrová metoda nezabere. Pokud se chcete hlodavců opravdu zbavit, vsaďte na jed na krysy.

Zabavte myší čich

Pokud chcete, aby hlodavci reagovali na past, kterou jim nastražíte, musíte útočit na ty smysly, které jsou pro ně nejcitlivější. U myší je to jednoznačně čich. Právě díky němu dokážou spolehlivě vypátrat všechny vaše skryté zásoby a udělat si na nich hody. Že vás poctily návštěvou zjistíte velice snadno podle trusu, který hojně zanechávají. Malé podlouhlé výtvory jsou nezaměnitelným podpisem. Pokud se udomácní na půdě, zakročte co nejdřív, protože jejich aktivním hlodáním může dojít i k poškození konstrukce.

Proti hlodavcům buďte nekompromisní

V boji s hlodavci se radši nenechte ovlivnit city. Nemuselo by se vám to vyplatit. Takový potkan se vám lehce dostane pod kůži, ovšem vyprovodit ho z jeho domova už tak snadné není. Je to velice inteligentní tvor, kterého nezastaví ani výšková překážka. Potkan nepohrdne co do potravy prakticky ničím, takže se všude zabydlí poměrně rychle.

Proti potkanům zakročte co nejdřív. Podobně jako myši patří k nebezpečným šiřitelům různých nemocí.