Koupelnová zrcadla do každé koupelny

04.03.2020

Vana, sprchový kout a umyvadlo. To jsou součásti, které do koupelny neodmyslitelně patří. A nejinak tomu je i u zrcadel. Koupelnová zrcadla jsou vítaným pomocníkem při líčení nebo holení a opticky zvětšují prostor. Jejich výběr tedy není radno podceňovat.

Koupelnová zrcadla
Koupelnová zrcadla

Důležitá je velikost

Jako každá jiná místnost, i koupelna disponuje určitou velikostí. A právě ta by vás měla při výběru zajímat nejvíce. Máte velký prostor s deskou a umyvadly, které známe z hotelů? Pak byste měli sáhnout i po větším modelu. Obecně ale platí, že koupelnová zrcadla by měla být užší než deska, nad kterou budou viset. Nezapomeňte na to i v případě, že vaše koupelna disponuje jen malým umyvadlem.

Dostatečná výška

Před výběrem koupelnového zrcadla musíte jasně definovat, kdo jej bude vůbec používat, a přizpůsobit tomu i výšku. Máte-li doma děti, dbejte na pohodlí všech. Vyberte velké zrcadlo, u kterého se nebudete muset hrbit, a u něhož nebudou muset děti používat stoličku.

Bez světla ani ránu

Bez světla ani ránu. Pokud zrcadlo umístíte do špatně osvětlené místnosti, nebude sloužit tak dobře. Situaci můžete zachránit bodovými světly nad horním okrajem zrcadla, případně využít přírodního zdroje - Slunce. A nepodceňujte ani výmalbu, která může s prosvětlením také výrazně pomoci.

Jaký zvolit tvar

Tohle už je spíše otázka vkusu. Záleží jen na vás, jestli vám více vyhovuje klasický obdélníkový tvar, nebo raději sáhnete po oválu. Dobrou volbou mohou být i dlaždice. U nich ale dávejte pozor na to, aby jeho jednotlivé části byly vždy alespoň několik milimetrů od sebe. Jestliže je přitisknete k sobě, dočkáte se pokrouceného odrazu.

Holení, líčení, každodenní čištění zubů. Jak by tyto činnosti byly obtížné, kdyby neexistovala koupelnová zrcadla? Byla by škoda připravit se o svůj rozespalý výraz po těžké noci, pohled na hladce oholený obličej nebo povedené oční linky. Zrcadlo má ale mnohem více funkcí, proto byste jeho výběr neměli podceňovat.