Kožené sedací soupravy

15.03.2020

Jistě jste ve svém životě zažili situaci, kdy jste urychleně potřebovali nový gauč. Na trhu se však nachází velké množství různých stylů, ze kterých si stačí pouze vybrat. V dnešním článku si představíme pár tipů, jak si správnou sedací soupravu vybrat, neboť se nejedná o žádné levné položky.

Kožená sedací souprava
Kožená sedací souprava

Jak by měla správná pohovka vypadat?

Nejdůležitější vlastností u kožené sedací soupravy je pochopitelně kvalita materiálů a výplně, na které budete následně sedět. Rozhodně by neměla být příliš měkká, protože z takové pohovky se velice špatně vstává, avšak na druhou stranu by neměla být ani příliš tvrdá. Na tvrdém povrchu se vám bude špatně sedět, po delší chvílí vás začnou bolet spodní partie. Sedací souprava by měla být také rozkládací, aby se na ní v případě nouze mohli vyspat vaši známí nebo přátelé.

Proč vybrat anglický styl sedačky?

Mezi nejpopulárnější kožené sedací soupravy patří kusy v anglickém stylu. Pravdou ovšem je, že se nehodí do každého prostoru. Například v obývacím pokoji, kde si hrají malé děti, se příliš vyjímat nebude, ale do pánského koutu bude naprosto ideální. Připomíná totiž gentlemanské časy staré Anglie, kdy si pánové v oblecích povídali o sportu a politice s doutníky v rukou. Takovou dobu můžete zažít i vy, a to při pořízení sedací soupravy v anglickém stylu.

Sami si zvolte celkový design

U anglických sedacích souprav si pochopitelně můžete zvolit nejen vlastní barvu, ale také velikost. Jsou k dispozici v různých délkách v závislosti na počtu sedáků a v nejrůznějších barevných kombinacích. Soupravy jsou vyrobeny pouze z té nejkvalitnější kůže, jejichž vzorník je k dispozici na dotaz nebo v kamenných prodejnách.

Jestliže sháníte koženou sedací soupravu a máte rádi anglický styl, rozhodně se podívejte po pohovce z kvalitní kůže, díky které si budete připadat jako opravdoví gentlemani.