Krbové vložky jsou důležitou součástí každého krbu

27.07.2020

Nemusíte být zkušený odborník na to, abyste věděli, že krbové vložky nesmí chybět v žádném fungujícím krbu. Koupi je proto potřeba věnovat dostatek času, abyste vybrali ten správný typ pro vás. Špatný kousek by vám totiž mohl do budoucna nadělat spoustu problémů.

Krbové vložky
Krbové vložky

Umístění

Na výběr té ideální krbové vložky má vliv také samotné místo, kde se krb nachází. Dnes už totiž existují jednotlivé druhy vložek, které se specializují na vytápění jedné místnosti nebo naopak celého domu. Také užívání hraje svou roli. V případě, že topení využíváte jednou, maximálně dvakrát za měsíc, můžete zvolit jednu z levnějších variant. V opačném případě se rozhodně vyplatí zainvestovat do dražších kousků, protože se předpokládá, že vám nějaký ten pátek vydrží. Průměrná životnost dnes bývá až 30 let. Dobrý tip - vyhněte se nakupování v supermarketech, zpravidla totiž jejich topné desky bývají nekvalitní a příliš dlouho nevydrží.

Výkon je důležitý

Při koupi krbové vložky je zcela nevyhnutné soustředit se také na samotný výkon, který hraje poměrně velkou roli. Volba špatného výkonu totiž může znamenat nejen špinavá skla, ale také dehtování v komíně a krátkou životnost. V případě, že tedy najdete svůj vytoužený typ vložky, ověřte si všechny dostupné parametry, aby vám doma neskočil nefunkční kousek.

Nebojte se nechat si poradit

Výběr kvalitní firmy, která vám vaši krbovou vložku zprostředkuje, je další cestou k úspěchu. V Česku dnes lze najít plno ověřených společností. Stačí jen pár kliknutí. V případě, že byste si tedy nebyli jisti svým výběrem, rádi vám pomohou najít tu nejlepší volbu pro váš krb. Nebo se můžete stavit přímo na prodejně, abyste si svůj kousek pořádně prohlédli.

Soustřeďte se na důležité faktory a nezapomeňte, že i cena hraje svou roli.