Kusové koberce – kam se hodí a proč si je pořídit? Bytový designer radí.

26.07.2020

Přemýšlíte nad tím, že ve vašem domově chybí příjemné a originální kousky. Bytový designér se nám svěřil, proč si oblíbil kusové koberce. Jaké v nich spatřuje výhody a proč by je doporučil i do dětského pokoje?

Kusové koberce
Kusové koberce

Obývák je jistota

"Dnes si ani nedokážu představit navrhovat interiér obývacího pokoje, ve kterém by nebyl sjednocující prvek v podobě koberečku. Kusové koberce vybírám podle současných trendů, charakteru zákazníků a dispozic obývacího pokoje. Většinou se jedná o kusy, které mají vyšší chlup, a jsou proto ideální pro večerní posezení celé rodiny. Mít teplo na nohy je velmi příjemné a praktické. Zastávám názor, že domov musí být domovem. Musí to být místo, kde je lidem báječně."

Pro dětský pokoj jsou krásné zpestření i hrací plocha

"V mých interiérech už jsem dávno upustil od celoplošných koberců pro dětské pokoje. Nelíbí se mi jejich vzhled - a naprosto mě děsí jejich nemožná údržba v pokoji, kde dítě tráví tolik času! Namísto toho lidem doporučuji podlahové krytiny, které se dobře udržují. To ale neznamená, že bych na koberce zanevřel. To rozhodně ne! V dětském pokoji určeném pro batolata, nebo pro teenagery, mají koberce svůj nezastupitelný význam. Nyní už ale používám pouze kusové koberce - na nich si děti mohou hrát, nebo jsou použity jako doplnění designu."

V ložnici by měly být povinně

"Také nesnášíte, když se ráno probudíte a musíte si stoupnout na studenou zem? Nejste v tom sami. A po konzultaci s desítkami klientů musím přiznat, že v ložnici by měly být alespoň dva koberečky - pro každého z partnerů, když vstane z postele. Jedná se o první krok po probuzení. Krok, který nám nastartuje den. Zde rozhodně dbám na kvalitu a výšku vláken. Ložnicové koberečky skutečně doporučuji všem."

A co váš byt? Jak jste na tom s pohodlím a designem vy?