Laboratorní přístroje, jak je správně vybrat?

20.04.2020

Potřebujete kvalitní laboratorní přístroje? Podívejte se na základní fakta, podle kterých vyberete laboratorní vybavení podle svých představ, které nabízí nejen možnost koupě, ale také poradenství nebo zaškolení k danému přístroji. Jaké přístroje jsou v současné době nejvyhledávanější na našem trhu?

Laboratorní přístroje
Laboratorní přístroje

Podle čeho vybrat laboratorní techniku?

Přemýšlíte, že si pro svou laboratoř pořídíte vysoce kvalitní laboratorní přístroje? Vybírejte vždy firmu, která vám zajistí kompletní dodávku včetně instalace přístroje a zaškolení k jeho používání. Zpozorněte vždy, když firma nenabízí kvalitní obchodní služby - nabídka poradenství by měla být u profesionálů v oboru vždy samozřejmostí. Rozhodně byste se měli ujistit, zda vámi vybraná společnost dokáže nabídnout i preventivní údržbu přístrojů a dostatečně rychlý záruční i pozáruční servis.

TOP laboratorní technika

Nejlepší nabídku úzce vybrané a prověřené techniky pro laboratoře poznáte i podle toho, že ji má firma na webu dostatečně přehledně uvedenou podle fyzických či technických vlastností, a to včetně příslušenství. Najít tak můžete například potřebné vybavení pro centrifugaci, mezi které se řadí transfuzní centrifugy, mikrocentrifugy nebo ultracentrifugy. Pro ohřev a kultivaci využijete termostaty a inkubátory, cirkulační lázně nebo vakuové sušárny. Samozřejmostí by měla být i nabídka spotřebního materiálu, jako jsou pipety nebo špičky k pipetám.

Nejčastěji hledané přístroje

Mezi přístroje, které patří k nejvyhledávanějším mezi laboratorním vybavením, patří například transfuzní centrifuga, která má kapacitu až 16 krevních setů v jednom běhu a ovládání i software v českém jazyce. Mezi další produkty, které jsou v současné době nejvíce vyhledávané, se řadí i ochranné biohazard boxy, které jsou dodávány včetně akreditované validace, nebo hlubokomrazicí boxy v rozsahu objemu od 80 do 400 litrů. Aktuálně se na trhu nejvíce vyhledávají i dekontaminační generátory nebo CO2 inkubátory.

Pro výběr laboratorní techniky vždy vyberte firmu, která nabízí nejen prodej a servis úzce vybrané a prověřené techniky, ale také poradenství a dodávku přístroje včetně jeho instalace a zaškolení k jeho bezpečnému provozu.