Matrace pro kvalitní spánek a svěží rána

15.04.2020

Člověk prospí až čtvrtinu svého života. Organismus si o něj říká únavou, a pokud ho nedostane v dostatečné míře, dá nám to pocítit. Spánek je pro nás jediným dodavatelem energie, a také představuje jediný způsob, jak se fyzicky i psychicky zregenerovat. Bez spánku se naruší schopnost soustředění, objeví se bolesti končetin a hlavy, a podlomí se psychické zdraví. Dopřát tělu zasloužený noční odpočinek je proto povinnost. Začnete matrací.

Matrace
Matrace

Matrace 140 x 200 pro menší postele

Výběr správné matrace má zásadní vliv na zmíněné výše. Příliš měkká, neprodyšná či naopak až moc tvrdá matrace má nejspíš na svědomí probděné noci. To samé platí, pokud používáte matraci příliš malou. Pokud to prostor dovolí, je ideálním řešením matrace 140 x 200, která poskytne dostatek místa i pro velké a náročné spáče.

Matrace 160 x 200 pro ideální spánek

Ještě více pohodlí poskytne svým uživatelům rozměr matrace 160 x 200. Ta uspokojí nejnáročnější majitele jednolůžek, ale provizorně dodá komfort i dvěma osobám. Při výběru dbejte především na výšku, obecně platí, že čím vyšší, tím lépe. Co se týče výplně, kvalitní paměťová pěna je vhodná téměř pro všechny, protože tělu poskytuje dostatečnou oporu. Se správným anatomickým polštářem, který udrží v optimální poloze krk, vytvoří ideální dvojku pro kvalitní spánek.

Matrace 180 x 200, standard manželských lůžek

Matrace 180 x 200 jsou největším standardně vyráběným rozměrem, které tvoří lůžka manželských postelí. Tady je důležitým faktem, že jedna matrace je vhodná jen u partnerů, kteří jsou si podobní jak výškou, tak váhou. Při výrazně jiných fyzických parametrech může docházet k disproporcím, které mají zásadní vliv na spánek, proto je vhodnější využít matrace dvě. I tady je potřeba dbát na kvalitu a provedení, pokud možno, nehledět primárně na cenu, ale na výplň, prodyšnost a povrchovou úpravu.

Nejen kvalitní matrace je cestou k dobrému spánku a svěžím ránám. Doplňovat by ji měl také anatomický polštář a antialergická peřina.