Nebankovní úvěr aneb kde sehnat peníze před výplatou?

27.03.2021

Současná ekonomická krize je spojená s propouštěním a rostoucí nezaměstnaností. Zvýšení počtu obyvatel bez práce však není tak enormní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud znenadání přijdete o relativně dobře placené místo a stále máte před sebou zaplacení několika složenek, je nejlepším řešením nebankovní úvěr. Jedná se o ten nejjednodušší způsob, jak urychleně sehnat peníze s krátkou splatností.

Co je nebankovní úvěr?

Nebankovní úvěry se od těch klasických půjček liší hlavně v osobě věřitele. Zatímco obyčejný bankovní úvěr je zajištěn bankou s certifikací České národní banky, půjčky na nebankovním trhu jsou zajištěny fyzickými a právnickými osobami. To jsou velmi často lidé nebo investoři s velkým množstvím finančních prostředků, které chtějí velmi výhodně zhodnotit. Půjčování peněz pak představuje relativně úspěšný byznys a také snadnou pomoc pro občany ve finanční tísni.

Na co si lze půjčit?

Půjčka od právnické nebo fyzické osoby má jednu velkou výhodu. U nebankovní půjčky totiž absolutně nezáleží na tom, na co chcete peníze využít. Věřiteli záleží pouze na včasném zaplacení dluhu, neboť o využití půjčených finančních prostředků se nezajímá. Nebankovní půjčka je tedy skvělým řešením v okamžiku, kdy potřebujete urychleně překlenout krátké období mezi výplatami. Nebankovní půjčka ihned vyřeší vaši finanční tíseň, tudíž se obraťte na solidního věřitele.

Od koho si půjčit?

Bohužel na nebankovním trhu se vyskytuje celá řada podvodných subjektů. V poslední době naštěstí dochází k častějším kontrolám, které by měly lichváře sprovodit ze světa. Jste-li rozhodnutí si vzít nebankovní úvěr, pak se obraťte na renomovanou fyzickou či právnickou osobu působící maximálně věrohodně. Dobrým vodítkem může být šíře nabízených produktů, k nimž se řadí například půjčky se zástavou nemovitosti nebo půjčky se zástavou. Nezapomeňte se podívat také na internetové diskuse a reference.

Půjčka se zástavou nemovitosti řeší velmi tíživé životní situace. Pro překlenutí období od výplaty k výplatě si však bohatě vystačíte s krátkodobým úvěrem bez zástavy ve výši několika tisíc korun.