Odpočívadlo pro kočky se šplhacími prvky

23.10.2020

Neoddělitelnou součástí života kočky je škrabání. V genetické výbavě každé z nich je kus šelmy, která potřebuje své přirozené vlastnosti projevovat. Zároveň jsou však často příjemně mazlivé a líné, a tak je pro jejich domácí pohodu nejlepší odpočívadlo pro kočky s prvky na lezení a hraní. Variant je několik.

Odpočívadlo pro kočky
Odpočívadlo pro kočky

Rozhoduje stáří mazlíčka i prostor

Při výběru doplňků pro svého kočičího přítele zvažte především dvě zásadní věci, a to stáří kočky a vaše prostorové možnosti. Obecně platí, že čím je kočka starší, tím méně energie věnuje skotačení, tudíž není nutné pro ni pořizovat zbytečné "vytuněné" bydlení. Postačí jednoduché odpočívadlo pro kočky a jednoduché škrabadlo se sisalovou nohou a vytyčeným válcem. Pokud ovšem přivádíte domů hravé a zvídavé kotě, počítejte s tím, že budete muset pořídit výrazně akčnější doplňky. Ideální jsou škrabadla s nejrůznějšími domečky, hračkami a válci nebo kočičí stromy.

Odpočinek i manikúra

Jak odpočívadla, tak škrabadla jsou pro domácí kočku velice důležitá. Ve volné přírodě by díky lezení po stromech udržovala své drápky v přiměřené velikosti. To doma jaksi nejde, proto je kvalitní škrabadlo pro ni nutnou alternativou. Mělo by být ukotveno na pevné základně, aby bylo dostatečně stabilní a bezpečně odolalo výpadům kočky. Drápky kočkám stejně jako nehty lidem totiž dorůstají neustále, a tak se lezení věnují často a rády.

Ceny odpovídají náročnosti

Výbava pro kočku obecně není moc nákladná. Pokud ovšem chcete svému mazlíčkovi dopřát trochu víc zábavy, klasické levné odpočívadlo pro kočky postačovat nebude. Ceny propracovanějších škrabadel, jež jsou obecně vyšší a stabilnější, se pohybují od 1500 korun výš, designové modely s mnoha vychytávkami stojí klidně i víc než 10 tisíc korun.

Pokud ovšem zůstanete při zemi a svému kočičímu příteli pořídíte odpočívadlo či škrabadlo úměrné jeho věku a velikosti, pak se můžete v pohodě vejít do několika stovek korun.