Ohýbání trubek

24.07.2020

Jestliže jste někdy vymýšleli jakýkoliv stavební projekt, pak jste jistě zjistili, že je mnohem zajímavější tvořit z ohýbaných trubek než z těch rovných. Můžete tak vytvořit nejen designově hezčí, ale i daleko funkčnější zařízení, které bude lépe sloužit svému účelu. Ohýbání trubek ovšem není žádná legrace, a proto jej musí provádět pouze společnost s vhodnou technologií.

Ohýbání trubek
Ohýbání trubek

Jakou technologií probíhá ohýbání trubek?

Ohýbání trubek je realizováno na CNC ohýbacím stroji Trandfluid s digitálním měřením, díky čemuž mohou pracovníci kulatinu ohnout s přesností na desetinu milimetru. Takto programovatelný stroj je navíc vhodný také pro ohýbání trubek v několika kusových sériích, neboť v sobě dokáže udržet nastavené hodnoty. Díky tomu máte jistotu, že z celé zakázky budou všechny kulatiny ohnuté naprosto stejně.

Lze ohnout všechny trubky?

Ohýbání nerezových trubek a profilů se provádí většinou za studena, neboť není potřeba tyto materiály nějak ohřívat. Minimální rádius ohybu je 1.5 D, takže cokoliv nad tuto hodnotu dokáže firma vytvořit. Specialitou je ohýbání jak slabostěnných, tak i silnostěnných kulatin o průměru do 80 milimetrů. Problémem však nejsou ani větší průměry, ovšem u nich už je nutná kooperace s jinou společností.

Kdo může tyto služby využít?

Možná si budete říkat, kdo konkrétně by mohl služby ohýbání ocelových profilů využít. Mezi klienty firmy specializující se ohyb trubek jsou však například výrobci invalidních vozíků, kam jsou dodávané hliníkové rámy nebo také stavitelé dětských hřišť a posiloven. Při těchto zakázkách se musí dbát na zvlášť vysokou pečlivost a kvalitu výroby, neboť nikdo nechce vaše dítko při veselých hrátkách zranit. Navíc je zde potřeba zahladit veškeré ostré hrany, aby bylo vše stoprocentně bezpečné.

Jestliže potřebujete ohnout kulatinu, pak se jednoduše spojte se specializovanou společností poskytující tyto služby. Velice rádi vám pomohou.