Opravy studní: Spolehlivé řešení pro kvalitní čerpanou vodu

21.01.2022

Včasná oprava studny je velmi důležitá, i drobná úprava totiž může výrazně zvýšit kvalitu čerpané vody. Důvodů k opravě přitom může být celá řada. Kromě toho je důležité věnovat pozornost také pravidelnému čištění studny.

Opravy studní

Opravy studní jsou žádoucí v různých situacích - plášť studny je ve špatném stavu či končí pod povrchem terénu. Negativní vliv na kvalitu vody má také špatný stav zakrytí studny, neupravený terén v jejím blízkém okolí či chybějící odvětrávání. Díky opravě se minimalizuje znečištění studny, čímž se snižuje také riziko poruchy čerpacího systému. Kromě toho předejdete vzniku plísní a kontaminaci vody.

Čištění vrtaných studní

Mezi pravidelnou údržbu studny rozhodně patří také její čistění. Díky čištění vrtaných studní se zbavíte přirozeného znečištění vody a nežádoucích mikroorganismů, dochází tak k minimalizaci sedimentů, kalů a usazenin, které se mohou objevit na stěnách studní. Během čištění tak dochází k desinfekci a mechanickému vyčištění, aby voda byla zbavena všech nečistot. Tento proces je třeba provádět jednou za 5 až 8 let, tato doba se odvíjí od kvality vody.

Čištění kopaných studní

Čištění kopaných studní je stejně tak důležité a probíhá v podstatě stejně jako předchozí typ. Dochází tedy k odstranění nečistot, během čištění lze navíc provést orientační zkoušku vydatnosti vodního zdroje. Výhodou jsou navíc příznivé ceny, přičemž kalkulace probíhá přesně na míru dle vaší studny. Práci provádí odborníci s mnohaletými zkušenostmi vybaveni profesionálním nářadím, práce tak probíhá efektivně a kvalitně.

Pravidelné čištění studní včetně oprav je velmi důležité pro udržování vysoké kvality vody. Stačí tak jednou za čas nechat provést potřebnou údržbu a poté můžete opět čerpat čistou vodu.