Ostrov Gozo: Nezapomenutelné západy slunce v rybářské vesničce Xlendi

17.02.2022

Pokud hledáte klidné místo, kam vyrazit na dovolenou, pak je ostrov Gozo perfektní volbou. Příroda je zde stále zelená a klidná, můžete si tak užít intenzivní relax. Navíc budete pouhých pár kroků od Středozemního moře.

Zajímavosti ostrova

Ostrov Gozo je součástí soustroví Malta, panuje na něm příjemná atmosféra, na kterou se můžete těšit. Dovolená na Maltě je skvělou volbou pro partu přátel, páry i rodiny s dětmi. Jestliže si rádi užijete slunění na pláži, pak vás jistě zaujme pláž Ramla, která na Gozo je. Najdete na ní specifický oranžovočervený písek, který přechází v duny. Nabízí se tak koupání, ovšem lze také vyrazit pozorovat jedinečnou scenérii zelených skalnatých kopců a písečných dun. Když se řekne dovolená, Malta by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

Zátoka Xlendi

Za návštěvu stojí také zátoka Xlendi, obzvláště pokud vyrážíte s dětmi. Pláž je zde mělká, ovšem příležitost zde najdou i dobrodruzi, kteří mají rádi šnorchlování. Kombinace vysokých útesů a pláže vytváří krásné místo. Dovolená Gozo se jednoduše hodí pro každého. Maltské souostroví je tvořeno třemi obydlenými ostrovy - Gozo, Malta a Comino. Zatímco Malta je poměrně rušnou turistickou destinací, Gozo nabízí příjemný klid.

Ubytování

Na dovolené samozřejmě nesmí chybět ani komfortní ubytování. Jestliže se rozhodnete vyrazit do této lokality, zvolte Arzella Apartments. Pokoje v Arzella Apartments se různí, jednotlivé varianty tak nabídnou perfektní řešení pro každého - skupiny, rodiny i třeba firemní akce. Apartmány Malta se nachází v centru dění, a přitom kousek od moře. K dispozici je mimo jiné internet na pokoji, navíc jsou zde vítáni domácí mazlíčci. Ubytování Malta nabízí bezkonkurenční.

Gozo je ideálním místem pro každého, kdo si na dovolené rád užije spoustu sluníčka, moře a zábavy.