PDR: V čem spočívá tato technologie?

10.03.2023

S postupujícím technologickým vývojem a snižováním pořizovacích cen motorových vozidel se z aut stalo prakticky spotřební zboží. Řada majitelů si svého plechového miláčka i přesto velmi hýčká, a proto se snaží opravovat jakoukoliv promáčklinu nebo důlek na karoserii. Ty bohužel vznikají relativně snadno, protože se nejčastěji objevují po bouřce či krupobití. Nad jejich opravou však nemusíte dlouho přemýšlet, neboť je ideální využít technologii PDR.

Proč zvolit technologii PDR?

Technologie PDR je v současné době relativně rozšířená, nicméně jen několik společností opravdu dokáže tento postup využít na maximum. Pokud se jim to podaří, můžete se těšit na rychlou a relativně levnou opravu jakékoliv drobné promáčkliny nebo důlku na karoserii vašeho motorového vozidla. Obrovskou výhodou je totiž provedení opravy za studena, což celý proces zefektivňuje, a navíc je technologie Paintless Dent Repair stoprocentně ekologická.

Kdy PDR použít?

Pokud jste ještě neabsolvovali školení PDR, pak pravděpodobně nebudete mít detailní představu o tom, kdy tuto technologii použít. V drtivé většině případů se jedná o opravy deformací na místech, kde je třeba zachovat původní lakování. Kvůli tomuto požadavku není možné použít konvenční metody oprav, a proto kurz PDR a získané know-how využijete hlavně u vozidel mladších 5 let.

Chcete si PDR také osvojit?

PDR školení se v žádném případě nemusíte obávat, protože ho může absolvovat každý z vás. Nejedná se o nic neobvyklého, takže se jednoduše objednejte u specializované společnosti na kurz. Ten povedou skuteční odborníci, kteří na počátku nového tisíciletí stáli u popularizace technologie PDR v České republice. Samotné školení se pak pochopitelně skládá z praktické a teoretické části, v rámci nichž je uplatňován individuální přístup.

Technologie PDR má obrovské výhody, které si po prvním vyzkoušení zamilujete. Oprava karoserie je tak rychlá, nákladově efektivní a ekologická.