Plastová nádrž na naftu jako praktický pomocník

14.03.2020

Plastová nádrž na naftu slouží jako výborný praktický a bezpečný prvek všude tam, kde je potřeba operativně doplňovat pohonné hmoty. Jejich využití oceňují menší dopravci, farmáři, lesní těžařské či průmyslové podniky. Uplatnění najdou nádrže všude tam, kde je poptávka po dostupnosti lokálního plnění nafty za velkoobchodní ceny.

Plastová nádrž na naftu
Plastová nádrž na naftu

Nádrže na naftu splňují bezpečnostní normy

Pokud ve vás hlodá červík pochybností, zda je tento způsob uskladnění pohonných hmot bezpečný, obavy by měl rozptýlit fakt, že plastové nádrže na naftu splňují veškeré technické a bezpečností požadavky. Musí splňovat velmi přísné hygienické a bezpečností normy pro skladování hořlavin III. třídy. Podle platných evropských a českých norem je každá plastová nádrž na naftu dvouplášťová. Provoz těchto nádrží je mimořádně bezpečný i díky tomu, že jsou bezešvé a jejich stěny jsou vyrobeny ze silnějších materiálů, které i bez nutnosti stupňovitého členění plášťů zachovávají jejich stabilitu.

Plastová nádrž na AdBlue

Plastové nádrže lze využít také na skladování AdBlue. To je činidlo, které má za úkol snižovat emise oxidu dusíku. Kdysi byla tato povinnost výsadou nákladních automobilů, zpřísňující se emisní normy však stanovily jiná pravidla. Všichni výrobci automobilů s dieslovými motory museli vymyslet, jak přistoupit k řešení problematiky snižování CO². Chemikálii AUS 32, lidově známou také jako močovina, vyžadují systémy selektivní katalytické redukce, takzvané SCR katalyzátory, které díky chemické reakci snižují množství oxidu dusíku ve výfukových plynech. Plastové nádrže na AdBlue jsou vyrobeny metodou rotačního tváření vysoce pevnostního polyethylenu za vysokých teplot.

Materiály s dlouhou životností

Díky materiálům použitým k výrobě nádrží na naftu a jiné ropné výrobky, jsou nádrže odolné vůči UVA i UVB záření a vhodné pro dlouhodobý bezproblémový provoz. Spolehliví výrobci garantují jejich životnost až desetiletou zárukou. Vyznačují se důmyslně propracovanou konstrukcí, která eliminuje úniku ropných látek i v případě, že by došlo k netěsnosti tlakových spojů nebo technologických prvků.

V případě krize dodavatelé zajistí odstranění potíží na místě díky plně vybaveným servisním vozům.