Pletací příze se u nás doma nikdy neztratí

09.01.2022

Pletací příze se u nás doma rozhodně nikdy neztratí. Pletení je totiž mým velkým koníčkem, který mám již ze svých dětských let. Vždycky jsem velmi ráda pletla s maminkou různé šály, čepice, a dokonce i svetry pro sousedky. Maminka totiž velmi ráda pletla a do té doby, kdy jí sloužilo zdraví, tak pletací příze a jehlice doslova nikdy neodložila z ruky. Já jsem se do pletení rovněž ihned zamilovala a dnes pletu nejen pro své děti, ale také pro děti svých kamarádek, pro sousedky i pro azylové domy.

Pletací příze v mnoha překrásných barvách

Pletací příze se dnes dají pořídit v mnoha krásných barevných provedeních. Dříve jsme si museli vystačit s tím, co bylo na trhu dostupné a nyní je možné si pořídit takřka jakoukoliv barvu příze i druh. Je to až neuvěřitelné, kam se doba posunula. Nejraději ze všech mám pletací příze ze sekce Batole. Tyto příze jsou totiž vhodné zejména na ruční pletení na rovných či kruhových jehlicích. Je možné je ovšem použít i na strojní pletení, ke kterému se často také uchyluji, když nemám příliš mnoho času. Díky krásným barvám se tyto příze hodí zejména na pletení dětských potřeb. Často z těchto přízí pletu pro mé dvě dcery i pro azylové domy anebo pro kojenecké ústavy. Finální produkty jsou totiž naprosto okouzlující.

Pletací příze jsou velmi kvalitní

Pletací příze, které používám k pletení jsou naprosto kvalitní. Materiál je často ze 100 % akrylu a všechny příze jsou potvrzeny certifikátem kvality. Díky tomu je oblečení z nich vyrobené kvalitní, krásně vypadá, dlouho vydrží a je příjemné na nošení. Když mám navíc chuť a čas, tak ráda využívám i příze Bravo color, které jsou různobarevné a lze z nich plést velmi zajímavé věci. Již nyní mám několik zakázek od mých blízkých, kteří chtějí z těchto přízí vytvořit svetr na zimu či dokonce šály či pestrobarevné čepice.