Pneu Voltyre jsou jako stvořené pro smykové nakladače.

12.04.2021

Smykové nakladače mají široké uplatnění nejenom na stavbách, ale také v zemědělství nebo při domácích výkopových pracích. Tyto kompaktní a velice užitečné stroje umožňují připojení nejrůznějšího příslušenství, což ještě rozšiřuje oblast jejich využití. Při péči o smykový nakladač byste samozřejmě neměli zapomínat ani na pneu Voltyre, bez něhož je stroj naprosto k ničemu.

Proč je důležité mít řádné pneumatiky?

Možná si budete říkat, proč je tak důležité dbát o prvotřídní stav pneumatik. Musíte si však uvědomit, že pneumatika je jediným prostředníkem přenesení výkonu motoru na pohybovou sílu. Jakmile mají gumy sjetý vzorek, dochází k velkému prokluzu, což je samozřejmě nežádoucí. Zbytečně se tím zvyšuje spotřeba paliva, opotřebení stroje a klesá produktivita práce. Navíc u smykového nakladače jsou pneumatiky velmi namáhané kvůli jedinečnému systému řízení. Proto byste o pneu Voltyre měli řádně pečovat.

Jaké příslušenství na smykový nakladač?

Bez správného obutí nebudete moci naplno využít benefitů smykového nakladače. Sjetý vzorek nezajistí dostatečnou přilnavost, takže ani s novou zubovou lopatou neodvedete zadanou práci. U smykového nakladače je navíc pneumatika vhodná pro kombinovaný terén. To znamená, že stroj má dostatečný grip nejenom s agregovanou lopatou při výkopových pracích, ale také při manipulaci s těžkými paletami. V takovém případě je stroj pochopitelně opatřen paletizačními vidlemi.

Lze si příslušenství pronajmout?

Všem vám je asi jasné, že pneu Voltyre si není možné pronajmout už z logiky věci. Kvalitní obutí je třeba vždy zakoupit, ovšem pronajmout si můžete příslušenství ke smykovému nakladači. Když už je mašina opatřena řádnými pneumatikami, byla by škoda ji nevyužít. Půjčovna a bazar stavebních strojů nabízí ke koupi či pronájmu prakticky všechno příslušenství, jež je možné agregovat na smykový nakladač. Kromě zubové lopaty a paletizačních vidlí se jedná například o hladkou lopatu či vidle s přidržovačem.

Mějte na paměti, že u smykového nakladače pneumatiky neskutečně trpí. Nešetřete vydělané peníze a raději investujte do nového kvalitního obutí, protože tyto prostředky se vám rychle vrátí.