Potřebujete dovybavit váš cyklistický arsenál?

15.08.2020

Nezáleží na tom, zda jste pouze rekreační nebo profesionální cyklista. Kvalitní vybavení potřebuje každý uživatel bicyklu. Pokud se totiž budete plahočit na starém kole po babičce v nesportovním tričku s naprosto nevhodnou obuví, příliš velkou díru do světa neuděláte. Nemusíte být profesionálním sportovcem, ale kvalitním vybavením určitě nepohrdejte.

Co vše na kolo potřebujete?

Základem arsenálu každého správného cyklisty by mělo být pochopitelně kvalitní kolo. Jeho výběr není nikterak složitý. Za prvé se stačí rozhodnout, zda budete jezdit v terénu nebo po silnici. Podle toho si vyberete kolo silniční nebo MTB. Bude ovšem daleko lepší, když vyrazíte do kamenného obchodu a bicykl si před zakoupením vyzkoušíte. Na takovém místě si pochopitelně můžete zakoupit i vše na kolo.

Cyklo oblečení
Cyklo oblečení

Nezapomeňte na dres jako základní cyklo oblečení

Na novém a moderním kole se samozřejmě nemůžete projíždět v nemoderních obnošených trikotech. Cyklo oblečení je dostupné v několika různých barevných variantách i velikostech, takže si mezi nimi určitě vyberete každý z vás. Většina z nich disponuje zipem na rozepínání a reflexními prvky, takže budete vidět i za zhoršené viditelnosti. U dresů je zásadní také jejich praktičnost. Každý z nich tedy disponuje třemi zadními kapsami, které jsou dimenzovány akorát na energetický gel či tyčinku.

Vsaďte na oblečení FORCE

Mimo oblečení FORCE budete při aktivní cyklistice potřebovat i spoustu dalších doplňků a drobností, které vám usnadní sportovní život. Jedná se například o sportovní láhve nebo baterie. Mějte na paměti, že jste také účastníkem silničního provozu, tudíž byste měli mít za zhoršené viditelnosti rozsvícené zadní i přední světlo. Hodit se vám bude i stojánek, díky čemuž nebudete muset kolo opírat o stěny nebo ploty.

Pokud právě začínáte propadat kouzlu cyklistiky, rozhodně byste neměli zapomenout na kvalitní vybavení. Od kola samotného počínaje, až po světla nebo stojánek konče. Rekreační i profesionální cyklista se bez těchto věcí neobejde.