Použité krabice nemusíte nutně vyhazovat! Používejte je opakovaně

07.07.2020

Ekologie a vůbec nakládání s odpady je téma na hodně dlouhý rozhovor. Shrnout jeho problematiku do krátkého článku je takřka nemožné. Přesto se zkusme zamyslet nad tím, zda má cenu některé materiály recyklovat, případně je znovu používat. Všichni víme, že největším problémem dnešní doby jsou jednorázové plasty. Ty reprezentuje povětšinou pytlík na pečivo či ovoce. Ale jak je na tom karton?

Kartonová krabice
Kartonová krabice

Karton je ekologickým materiálem!

Nemusíme vám asi vysvětlovat, že je karton vyrobený z papíru. Jeho uhlíková stopa je tím pádem daleko menší, než je tomu u plastů. A co hlavně? Karton se dá používat opakovaně! Použité krabice už dávno nemusíte vyhazovat, protože pokud nejsou nijak výrazněji poškozené, dají se přeci znovu použít. Jakmile je takový obal v dobrém stavu, vy jako zákazník nikdy nepoznáte, zda se jedná o novou nebo již použitou krabici.

Kde se dají použité krabice sehnat?

Kartonové krabice třívrstvé jsou prodávány za velice výhodné ceny. Všechny krabice jsou před odesláním k zákazníkovi pečlivě zkontrolovány, zda na nich nejsou nějaké kazy. Po funkční stránce jsou tak zcela v pořádku, ovšem někomu z vás by mohl vadit potisk. Levné krabice mají v tomto ohledu malé mínus, ale přeci byste nezačali likvidovat planetu kvůli barevnému potisku?

Společně ochráníme přírodu!

Prodej krabic, které už jsou jednou použité, se vám zdá možná banální, ovšem pouze těmito maličkostmi můžeme zachránit naši planetu. Jakákoliv velká revoluce nebo událost vždy začínala u drobností. Opětovným používáním kartonových krabic můžete zachránit desítky stromů v deštných pralesech, což bude mít pozitivní vliv na celou planetu. Prostřednictvím použitých krabic můžete zabránit skleníkovému efektu.

Ovlivněte přítomnost a připravte svým potomkům lepší svět k žití. Ochrana přírody není složitá. Můžete k ní přispět i vy prostřednictvím používání kartonových krabic.