Pronájem lodních kontejnerů je čím dál populárnější

18.06.2020

Známe je jistě všichni, vždyť hlavně díky se k nám vzkvétá obchod s čínskými cetkami jako nikdy předtím. Lodní kontejnery jsou však nejen celosvětový přepravní prostředek, i ve výslužbě najdou obrovské využití. A protože člověk je tvor chytrý, dokáže z nich vykouzlit i krásné bydlení.

Pronájem lodních kontejnerů
Pronájem lodních kontejnerů

Nová etapa po životní službě

Každý lodní kontejner má jen omezenou životnost, co se týče svého primárního účelu. Jako přepravní "taška" dostávají ohromně zabrat. Rejdaři, kteří s nimi pracují, mají na lodní kontejnery vysoké nároky, a proto jsou pod jejich neustálým drobnohledem. Jejich Achillovou patou je dřevěná podlaha, která se kvůli neustále manipulaci a vlhkosti, provázející námořní dopravu, výrazně opotřebovává. Vyřazené kontejnery končí v aukci, kde o ně licitují specializované společnosti. Ty se následně postarají o prodej lodních kontejnerů.

Archiv, kancelář, kůlna...

Pokud vám není jasné, jak takový kontejner může být užitečný, když se dostane "do důchodu", věřte, že možnosti jsou víc než široké. Z nepotřebného kontejneru můžete vytvořit dočasné zázemí pro stavební partu, útočiště pro nepotřebné věci z půdy či stěhování, kůlnu, a třeba také archiv firemních dokumentů. Nutno podotknout, že podlaha je jediný důvod jejich vyřazení, nemusíte se tak obávat skryté rzi či jiné vady na funkčnosti. I zásluhou toho je stejně jako prodej populární také pronájem lodních kontejnerů.

Kde bydlíš? V kontejneru!

Ne, to není vtip, ale nejnovější trend v oblasti bydlení, jenž celosvětově zaznamenává obrovský boom. Nutno říct, že k tomuto účelu nejsou vhodné veškeré kontejnery na prodej. Ideální je větší, 12 metrů dlouhý kus se stropem vysokým 2,9 m, díky čemuž je ho možné opatřit izolační vrstvou. Je potřeba ohlídat stav rámu, v lepším případě vybírat kontejner z bytelných, 6 cm hrubých profilů. U těch je menší riziko vady a poškození.

Cena větších lodních kontejnerů se pochybuje od 40 do 80 tisíc korun. Ty menší pořídíte od 30 do 50 tisíc.