Protisluneční okenní fólie versus žaluzie a závěsy

22.01.2021

Pokud se rozmýšlíte, zda si do svých oken instalujete okenní žaluzie, závěsy nebo protisluneční okenní fólie, věřte, že ta poslední varianta bude nejenom pro vás nejefektivnější. Má totiž oproti svým konkurentům více výhod. Jaké to jsou?

Protisluneční okenní fólie
Protisluneční okenní fólie

Čištění

Protisluneční okenní fólie se čistí mnohem snadněji než závěsy nebo rolety. Jakmile nainstalujete fólii, není nutná žádná speciální údržba, můžete ji jednoduše očistit, jako byste normálně čistili okno. Jediná věc, na co si při musíte dávat pozor je, abyste nepoužili nic, co by poškrábalo sklo, respektive vaši fólii. Nemusíte mít ani žádné speciální vybavení, jako třeba prachovku na žaluzie - jednoduše fólii umyjete hadrem a máte hotovo.

Znemožnění výhledu

Zatažením záclon a rolet blokujete přirozené sluneční světlo - okamžitě tak vytváříte tmavší interiér a znemožní vám pohled ven, což je během dne opravdu nežádoucí. V létě jste tak mnohokrát nuceni i přes den zatahovat žaluzie, abyste se doma neupekli, ale přitom se ochuzujete o sluneční záření a přirozené světlo, které je nejenom pro vás, ale také pro vaše zvířecí miláčky či rostliny v domě důležité.

Propouštění tepla

Folie je mnohem účinnější při blokování venkovního tepla. Zatímco okenní fólie funguje tak, že odráží část tepla, aby se nedostala do vaší nemovitosti a zvýšila tak její teplotu, závěsy a rolety toto přebytečné teplo propouštějí. Snížením slunečního tepla vaše okenní fólie také sníží závislost na klimatizaci, což drahé a potenciálně ekologicky škodlivé řešení horkých dní.

Aplikace reflexní okenní fólie je tedy nejen výhodná pro vás, ale také nákladově efektivní a lepší pro životní prostředí. Také její aplikace je naprosto jednoduchá - rozhodně jednodušší, než montování žaluzií či rolet, které musí mít ještě naistalovány speciální pojezdy.