Směnárna bez poplatků je sázka na jistotu

23.03.2020

Pokud máte namířeno pro valuty a míříte do směnárny, buďte při svém výběru obezřetní. Není totiž každá tak seriózní, jak se tváří. A pokud k tomu nabízí i podezřele výhodný kurz, pak buďte nanejvýš opatrní. Za nízkou cenou se totiž často skrývají další poplatky, které na vás obchodník vybalí až v závěru transakce. A ty vás rozhodně nepotěší. 

Směnárna bez poplatků
Směnárna bez poplatků

Směnárna Praha 1, lokace, kde najdete vše

Směnárna Praha 1 je místem, které svou polohou láká jak seriózní podniky, tak ty, kterým jde především o zisk a nijak je netrápí, že si k němu do velké míry dopomáhají nekalými praktikami. Již před lety začaly být směnárny pod drobnohledem a o jejich podnikání se ve velkém zajímají kontrolní úřady. Byť se kultura jejich podnikání pod tíhou pokut do velké míry zlepšila, pořád se najdou výjimky, jejichž zásluhou trpí jméno pražských směnáren nadále.

Směnárna bez poplatku Praha

Směnárna bez poplatku Praha, to by měl být při výběru jedním z klíčových parametrů. Poplatky již dávno zmizely z podmínek každé seriózní směnárny. Proto jejich případné vyčíslení by mělo být dostatečným varováním pro každého potenciálního zákazníka. Mimochodem, byly to právě neadekvátně vysoké a často neoprávněné poplatky, které pražské směnárny "proslavily" u zahraničních turistů. Ti byli oblíbeným a častým cílem spekulantů, kteří těžili z jazykové bariéry a klientům bezostyšně účtovali na poplatcích nehorázné částky.

Nejlepší kurz eura v Praze

Kam jít po nejlepší kurz eura v Praze se nedá říct zcela jednoznačně. I kdybychom se zaměřili na kurzovní lístky jen směnáren bez poplatku, rozdíly se najdou a pokud nehodláte měnit velkou částku peněz, hledání toho nejnižšího asi nestojí úplně za podrobné bádání. Strávíte s tím neúměrně mnoho času a ve výsledku ušetříte pár korun.

Pokud ale budete plánovat směnu v řádech deseti tisíců vyplatí se prozkoumat, kde dostanete nejvíc, případně si se směnárnou domluvit ještě výhodnější kurz.