Sport do vašeho města!

02.07.2017

Ne bezdůvodně se říká, sportem ku zdraví. Přísloví, které platilo už dřív a které v současné uspěchané době plné sedavých zaměstnání platí o to víc. A platí navíc v každém věku. Začít je pak dobré již v dětském věku, ale i v dospělosti můžete se sportem začít. Důležité je mít kde sportovat.

Sportovní hala
Sportovní hala

Sportovní hala i u vás ve městě

Součástí občanské vybavenosti každého města jsou již dnes sportoviště v podobě sportovních hal, hřišť či tenisových kurtů. Obyvatelé konkrétní obce či města většinou po svých zastupitelích chtějí, aby v jejich obci nebo městě proběhla výstavba sportovišť. Jen málokde je totiž víceúčelových hřišť opravdu dostatek. Přítomnost multifunkčních hřišť je pak také lákadlem pro potenciální obyvatele konkrétních měst a obcí. V dobře vybavených místech je pak poměrně živo. Dostatek sportovišť k tomu dokáže bezesporu dopomoci.

Pevnou nebo nafukovací halu? Jestliže je již rozhodnuto, že k výstavbě sportoviště skutečně dojde, je zde pak zájemcům k dispozici nafukovací a pevné haly. Nafukovací a pevné haly je možné bez problémů skládat a přesunovat jinam, nicméně s těmi nafukovacími je možné manipulovat o něco pohodlněji. Většinou jim dávají přednost provozovatelé sportovišť, kteří chtějí nafukovací halu na léto zbourat a dopřát svým sportovcům hru v otevřeném prostoru. Pevné haly jsou naopak o něco levnější, a to co se týče provozních nákladů, nebo alespoň ve vytápění.

Výběr povrchu sportoviště

Podstatné je zvážit jaký budete vybírat sportovní povrch pro své sportoviště. Na výběr je pak kupříkladu pravá umělá antuka, vpichované koberce, polypropylenové povrchy se zárukou až patnáct let a životností až 30 let či jiné sportovní povrchy podle potřeb objednatele i sportovců. Možností je dnes celá řada a stačí jen ochota investovat finanční prostředky co něčeho užitečného.