Sportoviště a jejich stavba ve vašem městě

08.08.2020

Obecně se říká, sportem ku zdraví. Přísloví, které platí již dávno a které je dnes ještě pravdivější. A platí navíc v každém věku. Podstatné je potom začít již v dětském věku, ale ani v dospělosti není na sport pozdě. Důležité je však mít kde.

A co sportovní hala?

Výstavba sportovišť
Výstavba sportovišť

V dnešní době jsou nedílnou součástí občanské vybavenosti každé obce sportoviště v podobě sportovních hal, hřišť či tenisových kurtů. Obyvatelé konkrétního města a obce zpravidla, chtějí po svých zastupitelích, aby v jejich obci proběhla výstavba sportovišť. Jen málokde je totiž víceúčelových hřišť opravdu dostatek. K přestěhování pak dokáže potenciální obyvatele nalákat také právě víceúčelové hřiště. Dobře vybavená místa pak zpravidla prosperují a je v nich živo. Pěkně provedené sportoviště tomu pak bezesporu pomůže.

Pevnou nebo nafukovací halu? Jestliže je již rozhodnuto, že ke stavbě sportoviště opravdu dojde, jsou k dispozici nafukovací a pevné haly. Nafukovací a pevné haly je možné přesunovat jinam, nicméně nafukovací haly jsou k tomuto účelu trochu lépe uzpůsobeny. Dávají jim přednost především provozovatelé sportovišť, kteří chtějí nafukovací halu na léto zbourat a dopřát tak sportovcům hru pod širým nebem. Pevné haly jsou zase levnější, a to hlavně v oblasti provozních nákladů, tedy aspoň vytápění.

Výběr povrchu sportoviště

Velice podstatný je také výběr bezúdržbového sportovního povrchu. Možností je celá řada a to např. pravá umělá antuka, vpichované koberce, polypropylenové povrchy se zárukou až 15 let a životností až úžasných 30 let či další sportovní povrchy dle potřeb a přání sportovců i objednatele. Možností je v současnosti opravdu hodně a stačí pouze ochota investovat finanční prostředky do užitečné věci.