Systémový integrátor se postará o bezproblémový chod technologie

05.03.2020

Zavádění nových systémů zejména ve výrobních odvětvích nemusí vždycky probíhat bez technických obtíží. Nastavení, zavedení i samotná správa vyžadují nejvyšší možnou míru přesnosti a efektivity. U propojených náročných kamerových systémů to platí víc než jinde. Systémový integrátor tyto problémy efektivně vyřeší.

Systémový integrátor
Systémový integrátor

Pro zavedený chod i nové provozy

Pokud jste se rozhodli svoji firemní jednotku rozšířit třeba o sofistikovanou verzi kamerového systému, patrně narazíte na několik technických úskalí. Obzvlášť v případě, že nové technologie zavádíte do stávajících systémů, které je potřeba novinkám přizpůsobit. To vyžaduje nejen rozšíření technického zázemí, ale i softwarovou základnu a erudované personální krytí. Tady pomocnou ruku podá systémový integrátor, díky kterému dojde k plynulému propojení starého i nového systému bez potíží.

Nové 3D kamery a senzory

Oblíbenou novinkou v rámci kamerových systémů a senzorů se staly O3X fotoelektrické senzory měřící vzdálenost mezi senzorem a nejbližším povrchem díky metodě time of flight. Jsou vybaveny vlastní osvětlovací jednotkou pracující v rozsahu infračerveného spektra. Využívají se ke kontrole celistvosti, měření objemu a také pro kooperaci s roboty. Aby tyto technologie zapadly do aktuální technologické koncepce vašeho provozu zajistí systémový integrátor vývoj správného softwaru, zajistí dokumentaci, elektroinstalaci i konstrukci.

Bez správného fungování to nepůjde

I sebelepší technika nebude fungovat optimálně, pokud nebude správně implementována a zapojená. Systémový integrátor se postará o to, aby veškeré automatizační systémy pracovaly správně. Podle požadavků zákazníka dodá jednoúčelové zařízení na míru nebo také výrobní linky obsahující komponenty různých výrobců. Pokud budete mít požadavky na dodání konkrétních komponentů podle svých standardů, ani to není problém.

Hlavním přínosem systémové integrace je, že odborníci z této oblasti připraví pro vaši firmu optimální řešení tak, aby všechny automatizované procesy byly sjednocené v jednoho.