Váháte nad pořízením umělého vánočního stromečku?

16.08.2020

Čas Vánoc se nezadržitelně blíží, a proto byste si měli pomalu rozmyslet, zda letos budete kupovat živý stromek, nebo se spokojíte pouze s tím umělým. Asi si budete říkat, že umělý stromek není to pravé, ovšem díky dnešní technologii vypadají stejně, někdy dokonce lépe než stromky živé. Navíc pod nimi nebudete muset každý den uklízet opadané jehličí.

Umělé vánoční stromky vypadají jako živé

Umělé vánoční stromky z PVC sice poslouží svému účelu, ovšem varianta s 3D jehličím je o poznání lepší. Díky jedinečné technologii vstřikování plastu do forem jsou umělé větvičky prakticky k nerozeznání od větviček živých. Jejich hlavními výhodami jsou pevnost, odolnost a flexibilita, díky čemuž budou svůj tvar držet velice dlouho. Snesou krátkodobě i nepříznivé počasí v exteriéru, avšak primárně jsou určeny do interiéru.

Pořiďte si umělý vánoční stromek
Pořiďte si umělý vánoční stromek

Je umělý vánoční stromek bezpečný?

Umělý vánoční stromek disponuje sklopnými větvičkami, díky čemuž je jeho rozložení velice jednoduché. Je dodáván s masivním kovovým stojanem, který si s jeho muší hmotností poradí bez větších problémů. Navíc jsou všechny umělé stromky testovány v testu nehořlavosti, kde musí bezpodmínečně obstát. Mají také absolutní zdravotní nezávadnost i bezpečnost.

Kolik umělý vánoční stromek stojí?

Vánoční stromeček umělý si můžete pořídit již od 800 korun. Za tuto cenu ovšem dostanete uměle vypadající stromek, kterým nikoho neohromíte. Je proto potřeba zainvestovat trochu více a sáhnout přinejmenším po stromku za 3000 korun. Ty nejlepší a nejvěrohodnější umělé stromky však klidně pořídíte i za částku přesahující 9000 korun. Takové stromečky jsou ovšem k nerozeznání od živých, a díky použitým materiálům vydrží velmi dlouho.

Pořízení vánočního stromečku byste rozhodně neměli podceňovat. Je totiž symbolem Vánoc, a proto mějte na paměti, že i ty nejhezčí ozdoby budou na nevzhledném stromečku vypadat špatně.