Venkovní koupelna jako součást moderního bydlení

08.03.2020

Doby, kdy na chalupě stačilo mít jen lavor s vodou, jsou dávno pryč. Dnes jsou nároky na vybavenost podstatně vyšší a rozhodně to není projevem nepatřičné zhýčkanosti. Lidé tvrdě pracují a náležitý komfort považují za satisfakci. Venkovní koupelna je jednou z věcí, které můžou velice zpříjemnit život.

Venkovní koupelna
Venkovní koupelna

Nejen v tropických oblastech mají přednost

Venkovní koupelna je záležitost, se kterou se nejčastěji potkáváme v dovolenkových resortech v tropických krajinách. Tamní hoteliéři, zejména ti, kteří provozují luxusní vily, velice rychle přišli na to, že toto řešení je nejen efektní, ale také ekonomické. Nemuseli obstarávat náročné vnitřní zařízení, nýbrž investovali do poměrně jednoduchých venkovních zařízení, které hostům skvěle poslouží v průběhu celého dne. Ne každý touží po mořské vodě, ovšem osvěžením nepohrdne. Venkovní koupelna je pro tyto případy ideální.

Na samotě u lesa

Venkovní koupelny se pomalu, ale jistě udomácňují i u nás. Chalupáři sahají po této možnosti čím dál víc zejména z finančních důvodů. Do nákladné rekonstrukce se jim jednoduše nechce, a protože své chalupy využívají zejména v teplých měsících roku, vybudování venkovní koupelny se přímo nabízí. Protože má plnit plnohodnotnou funkci je potřeba ji opatřit patřičným technických vybavením. Odtok vody znečištěné saponáty by měl být sveden drenáží nebo štěrkem přímo do kanalizace, aby se tato voda nevsakovala do trávníku nebo nedostala do dešťové vody, kterou zaléváte zahradu.

Jediným omezením je počasí

Venkovní koupelna může mít mnoho podob. Limitem jsou jedině vaše požadavky, představy a finance. Pokud byste rádi venkovní koupelnu využívali celoročně, případně za nepřízně počasí, počítejte s tím, že bude potřebovat řádné zastřešení. Počasí je totiž to jediné, co člověk ovlivnit pořád nedokáže. Můžete ji zbudovat jako součást pergoly nebo jako samostatnou stavbu.

V každém případě je dobré celý záměr podrobně promyslet a nechat si poradit s výběrem materiálů.