Vybavení školek a jeslí je důležité pro čistotu prostředí. Na co si dát u školky pozor?

24.02.2021

Všichni rodiče chtějí pro své dítko to nejlepší. Po narození se mu pilně věnují a starají se o něj, ovšem dnešní doba je zcela neúprosná. Po uplynutí mateřské dovolené se většina rodičů musí chtě nechtě vrátit do pracovního procesu, takže svého synka, nebo dceru musí umístit do mateřské školy. I když je v České republice po kvalitních mateřinkách velká sháňka, měli byste dbát při výběru hlavně na přátelskou atmosféru a čisté prostředí. S tím souvisí i vybavení školek a jeslí.

Vybavení školek a jeslí
Vybavení školek a jeslí

Vydejte se do školky na osobní prohlídku

Není lepšího způsobu zhodnocení vybavení školek a jeslí, než osobní návštěva v dané mateřince. Právě čistota prostředí je velmi dobrým ukazatelem kvality mateřské školy. Určitě nechcete své dítko dávat do mateřinky, kde mají páchnoucí toalety a všudypřítomný prach i nečistoty. Bez ohledu na přívětivost vychovatelek se dítě v takové školce nebude cítit dobře. Děti se v mateřince navíc začínají učit základním hygienickým návykům, k čemuž nepochybně čisté prostředí potřebují.

Komunikuje školka s rodiči?

Dalším dobrým ukazatelem kvalitní mateřské školky je dostatečná komunikace ze strany učitelů. Pokud je dítě v mateřince každý den, chcete mít jako rodič přehled nejenom o jeho výchově, ale také o rozvoji a směřování mateřské školy. Zajímejte se o program konkrétního dne nebo o to, jak se váš syn či dcera ve školce chová. Trvejte na podávání informací například prostřednictvím emailu nebo pravidelných osobních schůzek.

Proč se zajímat o pedagogický plán?

Mateřská škola je pomyslným prvním stupněm velmi dlouhého vzdělávacího procesu. I proto byste se měli zajímat o pedagogický plán konkrétní mateřinky. Kvalitní postýlky, nádobí, hračky a nábytek jsou sice skvělé, ovšem bez celoročního vzdělávacího programu se děti nikam neposunou. Právě díky pedagogickému plánu by děti měly komplexně rozvíjet své dovednosti a znalosti. Hledáte nebo prodáváte vybavení? Darujte jej mateřince, čímž podpoříte rozvoj nejenom svých ratolestí.

Výběr mateřské školy určitě nepodceňujte. Pokud vyberete špatně, ponese si dítě celým životem špatné návyky, které půjdou velice špatně napravit.