Výroba etiket

21.04.2020

Etiketa je výrobek polygrafického průmyslu. Dělí se na samolepicí a nesamolepicí. Nejpoužívanějším materiálem pro výrobu etiket je papír nebo různé druhy fólií v kombinaci s vhodným druhem lepidla. A kde všude lze samolepicí etikety využít?

Výroba etiket
Výroba etiket

Jak se vyrábí etikety

Výroba etiket se provádí pomocí potisku. Etikety mohou být buď čistě bílé, nebo plnobarevné. Vyrábí se z nejrůznějších druhů papírů a fólií v kombinaci s vhodně zvoleným druhem lepidla. Výběr této kombinace se odvíjí od způsobu využití a uskladnění etikety. Jiné materiály se používají pro výrobu etiket určených pro popisu věcí do interiéru a jiné pro exteriérové využití. Etikety je možné potiskovat nejrůznějšími způsoby, které se zase odvíjejí v závislosti na využití.

Tisk etiket a jejich druhy

Pro tisk etiket je možné využít ofsetový tisk, flexotisk nebo nejnovější digitální tisk. Některé etikety, například na víno je možné také zušlechtit - ražbou nebo embosem. Etikety mohou být buď standardní, nebo s potiskem.

Standardní samolepicí etiky zahrnují laserové, thermo a thermotransfer etikety. Dále také značkovací a etikety s vodící perforací. Standardní samolepicí etikety se využívají zejména pro kancelářské účely. U samolepicích etiket s potiskem se může tisknout do lepidla, parciálně lakovat nebo laminovat. A je jedno, kde zrovna jste. V Praze, v Brně či v Plzni ... nechat si natisknout etikety můžete prakticky kdekoliv!

Tisk samolepicích etiket, jejich využití a aplikace

Etikety se využívají zejména k označování výrobků nejrůznějšími informacemi - technické štítky, čárovými kódy, personalizovanými daty a podobně. Etikety se využívají téměř ve všech odvětvích průmyslu ať už to je automobilový průmysl, potravinářství, farmaceutický průmysl, textilní nebo elektrotechnický průmysl. Etikety je možné na výrobky aplikovat manuálně nebo automaticky za pomoci kleští, etiketovacích linek a jiných zařízení. Tisk samolepicích etiket je možné přizpůsobit každému požadavku.

Bez označení výrobků etiketami bychom mnohdy ani nevěděli, co právě teď kupujeme.