Výroba plastů – vybrat si můžete desky, nebo tyče

16.06.2020

Výroba plastů je velmi důležitá, i když v poslední době se od ní lehce ustupuje, protože plast je těžce rozložitelný. Přesto je prozatím nenahraditelný, hlavně cenově, a proto je všude kolem nás. Na trhu existují společnosti, které se zabývají prodejem takzvaných plastových polotovarů, ze kterých následně můžete vyrobit váš konečný výrobek.

Výroba plastů
Výroba plastů

Plastové polotovary vám usnadní výrobu

Ať chceme, nebo ne, plast potřebujeme prakticky v každém odvětví. Nejčastěji se však využívá ve stavebnictví, reklamě, průmyslu nebo obchodě. Vyrobit plast a následně výrobek z něho není tak jednoduché, a proto existují společnosti, které pro vás vyrobí takzvaný plastový polotovar. Například plastové desky, které mají sílu 1 až 120 mm. Kvalita je buď extrudovaná, nebo lisovaná. Objednat si také můžete plastové tyče.

Plastové desky jsou nejpoužívanější

Výroba plastů není jednoduchý proces, a proto to přenechejte profesionálům, např. společnosti Mepla s.r.o. a zakupte si již hotový polotovar. Například plastové desky.

  • MEDUR je tvrdý plast, který neobsahuje olovo, silikon a spoustu dalších nevhodných látek. Dokonce se na výrobu nepoužívá ani změkčovadlo a těžké kovy.
  • MEPOLEN je tepelně stabilní plast a využívá se například na chemické konstrukce.
  • MELEN je vhodný plast na výrobu dětských hraček. Splňuje ty nejnáročnější požadavky.

Místo desek zakupte plastové tyče

Může se stát, že pro vaši další výrobu nebudou plastové desky vhodné. V tom případě můžete využít možnosti zakoupit plastovou tyč. Tento polotovar má stejné vlastnosti, jako deska. Všechny plasty jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, dají se lehce svařovat a mají elektrické izolační vlastnosti. Také jsou k dostání v několika barevných provedeních. Všechny plasty můžete také nechat potisknout.

Protože na trhu existuje celá řada druhů plastu, poraďte se s firmou, jaký typ je nevhodnější právě pro váš záměr. Dobrý prodejce vám vždy rád poradí.