ZISIF 15: Jaké jsou výhody alternativních investičních fondů?

20.07.2023

Neorientujete se v nabídce ZISIF 15? Žádný problém. Přinášíme vám základní informace, díky kterým budete vědět, co a jak. Jak vlastně vznikl pojem ZISIF 15, proč jsou alternativní fondy skvělým způsobem, jak spravovat majetek investorů a jak velký finanční obnos může být tímto způsobem spravován? Odpovědi na všechny tyto otázky vám přinášíme.

ZISIF 15 aneb § 15 ZISIF

Kladete si otázku, co znamená pojem ZISIF 15? Jedná se o zjednodušené pojmenování alternativních investičních fondů dle § 15 zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech. Právě to, že je tento fond v zákoně ZISIF označen paragrafem 15, vedlo k tomu, že se pro něj vžil obecný název ZISIF 15.

ZISIF: Jednoduchý způsob spravování majetku investorů

ZISIF 15 (či 15 ZISIF) je jednoduchým způsobem, jak spravovat majetek investorů, protože nepodléhá regulaci a dozoru České národní banky. U ČNB je pouze registrován. Mezi další výhody těchto fondů řadíme to, že se dá velice snadno založit, má nízké požadavky na administraci a registrace u ČNB probíhá skutečně velmi rychle.

Alternativní investiční fond a objem finančních prostředků

Jak velký objem finančních prostředků může alternativní investiční fond spravovat? Limit je pět set milionů eur. Majetek přesahující tuto sumo nesmí být tímto typem fondu spravován. V případě, že fond využívá k obhospodařování majetku pákový efekt, finanční limit činí sto milionů eur.

Uvědomili jste si, že ZISIF 15 je pro vás to pravé? Nebojte se kontaktovat zkušené advokáty a nechte si vlastní alternativní investiční fond registrovat. Celý proces je snadný a následné schválení a registrace u České národní banky trvá pouze několik dní. Abyste celým procesem registrace prošli úspěšně, je vhodné využít pomoc lidí zkušených v tomto oboru, kteří vám rádi pomohou.