Zouvačky pneumatik jsou nezbytnou součástí technického vybavení každého servisu

16.07.2020

V dnešní době už není tak složité najít spolehlivý a ověřený autoservis, neboť za posledních několik let se nabídka výrazně rozšířila. Při výběru je ovšem nutné si dát pozor a věnovat tomu dostatek času.

Zouvačky pneumatik
Zouvačky pneumatik

Zouvačky pneumatik jsou naprostá nutnost

Není potřeba diskutovat o tom, že zouvačky pneumatik jsou nenahraditelnou, a hlavně nutnou součástí požadovaného technického vybavení v každém správném servisu. Jejich funkci jen tak někdo nenahradí. Hned potom, co jsou kola odmontována z automobilu, putují právě k tomuto stroji. Ten jediný totiž zvládne sundat pneumatiku z disku bez toho, aby byla jakkoli poškozena. Nejen stroj, ale také mechanik zaručuje bezchybně provedenou práci, a proto je potřeba té nejvyšší opatrnosti.

Zouvačka kol zvládne ušetřit čas

Výhodou, kterou zouvačka kol má, je rozhodně fakt, že zákazníkům zvládne ušetřit spoustu času. Jestliže totiž nemají na discích sezónní sadu pneumatik, výměně v servisu se jednoduše nevyhnou. Autoservisy se vší silou snaží jejich požadavek splnit co nejrychleji a tím pádem obsloužit co největší množství zákazníků. U těchto provozovatelů se tak mohou objevit zouvačky vyšších tříd nebo dokonce pokročilé stroje, které zaručují novou rychlost provedení. Na druhou stranu servisy, které nabízí přezouvání pneumatik pouze jako vedlejší, doplňkovou službu, volí zpravidla pouze poloautomatické stroje.

Zouvačka a její cena

Nákup většiny technických pomůcek do autoservisu může vyjít na pěknou sumu. Proto všechny, kteří s podnikáním teprve začínají, by si měli připravit pár set tisíc stranou. Zouvačka spadá bezpochyby do kategorie dražšího servisního vybavení, ale nemusíte se bát. Dají se totiž najít i levnější typy. Cena se liší hlavně podle druhu a určení. V případě, že hledáte stroj pro obsluhu osobních vozů, postačí vám kolem čtyřiceti až padesáti tisíc korun. Na ty větší už je potřeba tak dvojnásobek.

Tak už víte, kterou si vyberete? Pokud si nebudete jisti typem nebo značkou, nebojte se poradit se specialisty.